İzmir Menemen Belediyesi AK Parti’ye geçti, Aydın Pehlivan...

İzmir Menemen Belediyesi AK Parti'ye geçti, Aydın Pehlivan başkan oldu

İzmir Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçiminde Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan seçimi kura ile kazanarak yeni Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu...

13 Ocak 2021 - 16:44

Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı boşalan koltuk için birer aday çıkarmıştı. Meclis üyelerinin katılımı ile yapılan seçimlerde çoğunluk sağlanamamış, daha sonra ise eşitlik çıkmıştı. Ardından kuraya geçilmiş ve Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt kura ile başkanvekili olmuştu. Cumhur İttifakı üyeleri ise bu konuyu mahkemeye taşımış ve kura ile seçim iptal edilmişti. CHP’li ve İyi Partili üyeler ise karşı dava açmış ancak bu dava kabul edilmemişti. İzmir Valiliği ise kuranın tekrarlanacağı açıklamasını yapmıştı ancak yapılan seçimlere Cumhur İttifakı üyeleri katılmamıştı. Bugün ise İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında 4’te 1 çoğunluk sağlandı.


MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI AYDIN PEHLİVAN OLDU

Millet İttifakı’ndan sadece Deniz Karakurt, Mehmet Karabiniş ve Ali Yılmaz’ın olduğu toplantıya Cumhur İttifakı tam kadro ile mecliste bulundu. Mecliste konuşan Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt, seçimin mahkeme kararı beklenmeden vali kararı ile yapılmasını hukuki bulmadıklarını ifade etti. AK Parti Grup Başkanvekili Yusuf Demircioğlu ise seçimin yasaya uygun şekilde gerçekleştirildiğini ve kuranın Menemen için hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan tarafından yapılan kura çekiminde, torbadan Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan’ın ismi çıktı. Hulusi Doğan, seçimin hayırlı olmasını dileyerek, “Bana göre en adil en objektifi yaptık. Benim elime bu değdi ve kazanan isim belli oldu” dedi. Hulusi Doğan’ın konuşması esnasında Millet İttifakı üyeleri, Aydın Pehlivan’ı tebrik etmeden salondan ayrıldı. Millet İttifakı üyelerinin karar itiraz edeceği öğrenilirken, Aydın Pehlivan’ın kurayı kazandığını duyanlar sevinç gösterilerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de yangın! 27 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti
İzmir'de yangın! 27 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti
Erdoğan:
Erdoğan: "Türkiye'yi daha müreffeh bir geleceğe ulaştırmak...