İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!

İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!

İzmir’de tedbirler işe yaradı. Kentte koronavirüsle mücadele devam ederken, günlük vaka sayıları tedbirler doğrultusunda inişe geçti. İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, İzmir’de koronavirüste son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Çamlı, ilde bir buçuk ay öncesinde günlük 5 bin olan vaka sayısının 200-300’e indiğini söyledi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı’na “Tedbirleri gevşetmeyin” uyarısı yaptı...

24 Ocak 2021 - 11:25

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı kentteki durumla ilgili bilgi verirken, tedbirlerin gevşetilmemesini, aksine daha da sıkılaştırılmasını istedi.

İzmir’de bir buçuk ay öncesinde günlük 5 bin olan vaka sayısının 200-300 civarına indiğini belirten Çamlı, “Yüz testten 35-36’sı pozitif çıkarken şimdi yüzde 8-10 aralığında. Koronavirüs testi için başvuranların sayısı ve hastaneye yatış oranı da azaldı. Ciddi düşüş olduğu görülüyor. Gerek alınan tedbirler gerekse gerçek verilen paylaşılması ile farkındalık gelişti. Vatandaşlar rehavetten kurtularak gönüllü karantinaya başladı. Başarı hikayesi anlatmaktan vazgeçerek gerçek sayıları verip geç de olsa doğruyu buldular” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile çocuğu koruma altında
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile...