Kadına Şiddet Uygulayanlara Artık ne diyecek sözümüz kaldı ne...

Kadına Şiddet Uygulayanlara Artık ne diyecek sözümüz kaldı ne de sabrımız

07 Mart 2021 - 11:44 - Güncelleme: 07 Mart 2021 - 12:50


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu izlediği o korkunç video için sayfasında şunları paylaştı ve sayfasını kararttı.


Samsun'da bir kadını öldüresiye döven caninin videosunu büyük bir öfke ve dehşetle izledim. Gözleri önünde şiddet uygulanan annesini küçücük elleriyle kurtarmaya çalışan o yavrunun çığlıklarını kalbimin en derinlerinde hissediyorum.


Neredeyse her gün yeni bir kadın cinayetine tanık oluyoruz. Biz, kadına karşı şiddetin olmadığı, şiddete karşı korunma ihtiyacı duymadığımız yarınların asla gelmemesini, hep yarınlar olmasını değil, ne olacaksa, ne yapılacaksa bugün olmasını istiyoruz.Artık ne diyecek sözümüz kaldı ne de sabrımız. Adalet arayan kadınlara karşı kör, sağır ve dilsiz olunmasından, terazinin ağır gelen kısmı altında ezilmekten bıktık. Birimiz güvende değilsek, hiçbirimiz güvende olmayacağız. Bir kadının çığlığı, bütün kadınların çığlığıdır. Bu sebeple:


Bir büyükşehir belediye başkanı ve bir kadın olarak, kadına şiddete ve kadın cinayetlerine karşı olan yasaların caydırıcılığının artırılması ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını talep ediyorum.


Unutmayın ki kadınlar birlikte güçlü ve asla yalnız yürümeyecekler.

#KadınaŞiddeteHayır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x