Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu: "5 yıl...

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu: "5 yıl boyunca görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz”

13 Şubat 2019 - 14:28

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu: "5 yıl boyunca görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık,  bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz” 

 

Konyalılar Vakfı(KONVAK) ve Konyalılar Dernekler Birliği Federasyonu’nu (KONFED) ziyaret eden Karabağlar Belediye Başkanı ve aynı zamanda Başkan Adayı Muhittin Selvitopu’na Konyalı hemşehri dernekleri tam destek verdi.Ziyarette konuşan Başkan Selvitopu, “5 yıllık süreçte hakkı, hukuku, adaleti sağlayarak görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.”dedi. Başkan Selvitopu, gerçekleştirdiği kahve toplantısında ise Karabağlar Belediyesi’nin her zaman fakir fukaranın da belediyesi olmaya devam edeceğini söyledi.

 

Seçim çalışmaları kapsamında CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile birlikte KONVAK VE KONFED’i ziyaret eden Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, vakıf ve federasyon üyelerine Karabağlar’da yaptığı projelerin yanı sıra yeni dönemde gerçekleştireceği çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Vakıf  Başkanı Mehmet Aydoğan tarafından karşılanan Başkan Selvitopu,  öncelikle hedeflerinin Karabağlar’ı İzmir’in modern ve seçkin bir ilçesi haline getirmek olduğunu belirterek,  “Bu 5 yıllık süreçte hakkı, hukuku, adaleti sağlayarak görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz” dedi. 5 yıllık görev süresi içerisinde ilçenin planlamasını yaptıklarının altını çizen Başkan Selvitopu,  tekrar aday olmasının en temel sebebinin bu planlama sürecini başlatmak için olduğunu ve en büyük hayalinin modern ve gelişmiş bir Karabağlar olduğunu belirtti.

 

3 önemli konu Karabağlar’ın geleceği için çok önemli

Karabağlar’ın şu anda 3 önemli sorunu olduğunu daha önceki dernek buluşmalarında da sık sık dile getiren Başkan Selvitopu,   “Uzundere’de üniversite kampüs alanı varsa sizin sayenizde. Bunda sizlerin büyük katkısı oldu. 80 hektarlık alanın 38 hektarı üniversite kampüs alanı oldu. Ama bu yeterli değil. Karabağlar’da yeni konut alanlarına ihtiyaç yok. Geri kalan 42 hektarın da üniversite alanı olması gerekir. Eğer olursa burasının sosyal ve ticari yönden etkisi büyük olacak. Karabağlar’ın gelişmesine katkısı olacaktır. Diğer bir konu ise burada Poligon Deresi var. 200 hektarlık alan, yani fuarın 5 misli. Burada askeri tesis var. Biz burada da yeşil dokunun korunmasından yanayız. İnsanlarımız mevcut yoğunluk içersinde nefes alacak alanlara ihtiyaç var. Burayı rekreasyon alanı olarak bırakın. Buranın içerisinde kültürel, sosyal tesisler spor alanlarının olmasını istiyoruz. İzmir’de yaşayan 4 milyon insan buradan yararlansın. Karabağlar’da Kaymakamlığın önünde emniyete tahsis edilmiş yıllardır atıl duran bir çukur var. Biz buranın altı otopark, üstü meydan olmalı diyoruz. ”diye konuştu

Karabağlar modernleşecek

Karabağlar’ın gelişmeye ve dönüşüme müsait bir ilçe olduğunu ve  bunu doğru yönlendirmeye çalıştıklarının altını çizen Selvitopu,  “Karabağlar modernleşecek. Bunun için çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde kültür merkezleri, semt merkezlerinin sayısını arttırıp taziye evlerini yaygınlaştıracağız. Biz insanlarımızı kendi ayağımıza getirmeyeceğiz biz onların ayağına gideceğiz. Bunları başarırsak ne mutlu bize. En büyük mutluluk budur” dedi.

KONVAK ve KONFED Başkanı Mehmet Aydoğan ise yaptığı konuşmada planlamaların önemine dikkat çekerek önümüzdeki dönemde Başkan Selvitopu’nun planlamaları en iyi biçimde hayata geçireceğine inandığını söyledi. Aydoğan ayrıca,  işsizliğe çare olacak birtakım projelerin hazır olduğunu ifade ederek,  Başkan Selvitopu göreve geldikten sonra bunları Karabağlar’da harekete geçireceklerini sözlerine ekledi.

 

Herkese eşit hizmet vermeye devam

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise konuşmasında hangi partiden olursa olsun Karabağlar seçmeninin en iyisini tercih edeceğine inandığını belirterek, seçimi kazandıkları zaman herkese bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eşit hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından KONVAK ve KONFED Başkanı Mehmet Aydoğan,  Başkan Selvitopu’na günün anısına yağlıboya tablo hediye etti. Toplantı Konya yöresine özgü kısa bir müzik dinletisi ile sona erdi.

 

İkinci durak kahvehane ziyareti

Başkan Selvitopu ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız’ın bundan sonraki durağı Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan  kahvehane ziyareti oldu. Burada da çok sayıda vatandaşa seslenen Başkan Selvitopu, yeni dönemde de insan odaklı çalışmalarla, bireylere değil, topluma hizmet eden bir anlayışla Karabağlar’ı daha güzel yarınlara taşıyacaklarını vurguladı. Sosyal projelere ilişkin gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Selvitopu, “Karabağlar’daki ibadethanelerimizin her türlü bakımı, temizliği ve diğer ihtiyaçları konusunda destek oluyoruz. Yine ilçemizdeki okulların bakım, onarım, tadilat işlerini yapıyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi fiziki koşullarda eğitim almalarına katkı koyuyoruz. Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde (KARBEM) 1500 öğrencimize ücretsiz eğitim veriyoruz. Bu sayıyı 10 binlere taşımayı hedefliyoruz. Yine belediyemizin Sosyal Destek Kartı’yla 1400 aileye ulaşıyoruz. Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi anlayışıyla yardımlarımızı sürdürüyoruz. Karabağlar Belediyesi her zaman fakir fukaranın da belediyesi olmaya devam edecek.”diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7,2 büyüklüğünde olacak
7,2 büyüklüğünde olacak
İZMİR İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ
İZMİR İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ