Karacasu’da atıl vaziyetteki süpürge araçları ilçeye...

Karacasu'da atıl vaziyetteki süpürge araçları ilçeye kazandırıldı

02 Mart 2021 - 20:29

Karacasu'da atıl vaziyetteki süpürge araçları ilçeye kazandırıldı

Karacasu Belediyesine ait atıl durumda bulunan süpürge araçları bakımlarının yapılmasının ardından yeniden Karacasu sokaklarında hizmet vermeye başladı.

Karacasu’da 2004 yılında Belediye Başkanı seçilen Emin Mete’nin belediye demirbaşlarına kazandırdığı süpürme araçları bir sonraki dönemde rafa kaldırılmış ve kullanılmamaya başlanmıştı. İlçenin ihtiyaçları doğrultusunda Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, kademe binasında atıl vaziyette bulunan süpürme araçlarının tekrar bakımlarını yapılarak faaliyete geçirilmesi üzerine talimat verdi. Önceki gün bakım çalışmaları tamamlanan süpürge araçları ilçeye getirilerek belediyeye teslim edildi.

"Vatandaşların cebinden çıkan para çöpe atılamaz"


Milli servetin bakımlarını yaptırarak tekrardan ilçenin hizmetine sunduklarını kaydeden Başkan İnal, “Süpürge araçlarımız atıl bir vaziyetteydi. Bakım çalışmaları Çeksan Makina tarafından yapılarak ilçemize dün ulaştı. Belediye Başkanlarımızdan Sayın Emin Mete döneminde alındığını biliyoruz. O zamanlarda güzel bir hizmet olarak gördüğümüz araçlar bir sonraki dönem maalesef rafa kaldırılmıştı. Biz bu milli serveti tekrar ayağa kaldırarak faaliyete geçirmek istedik. Hurdaya ayrılan bu araçlar Ülkemiz ve İlçemizin milli serveti. Vatandaşlarımızın cebinden çıkan bu araçların parası bu şekilde çöpe atılamaz diyerek bakımlarını yaptırdık. Tekrar kullanım için belediyemize kazandırdığımız 1,6 metreküp kapasiteli makinalarımız ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x