Kayıhan Güven yaşama veda etti!

Kayıhan Güven yaşama veda etti!

Aydın Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğretim görevlisi Kayıhan Güven, hayata gözlerini yumdu. Ders verdiği üniversitelerde kurduğu haber ajanslarıyla yüzlerce öğrenciye meslek kazandıran Güven'in çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşama veda ettiği belirtildi.

04 Ocak 2021 - 16:22 - Güncelleme: 04 Ocak 2021 - 16:45

Güven, tedavi altına alındığı Silivri’deki özel bir hastanede çoklu organ yetmezliği sebebiyle 15 gündür yoğun bakımda hayat mücadelesi veriyordu. Güven bu sabah kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Marmara, Galatasaray, İstanbul Ticaret ve Yeditepe Üniversitelerinin gazetecilik bölümlerinde öğretim görevlisi olarak çalışan Güven, son olarak görev yaptığı Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde derslerine devam ediyordu. Gittiği her üniversitede kurduğu haber ajanslarıyla yüzlerce öğrenciyi profesyonel hayata kazandırmış ve kazandırmaya da devam etmiş olan  Güven, genç kuşak gazetecilerin hocası olarak da tanınıyordu. Derslerinde daha çok röportaj teknikleri ve fotoğraf çekmenin püf noktalarını anlatan Güven’in yine öğrencileriyle birlikte çıkardığı çok sayıda dergi ve kitap bulunuyor.


Kayıhan Güven kimdir?

Kayıhan Güven, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini almıştır. Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Güven, lisans hayatında hukuk eğitimi almasına rağmen tercihini gazetecilikten yana kullanarak akademisyenliği tercih etmiştir.


Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yapmıştır. 2011 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde öğretim görevliliği yapan Güven, bölüm bünyesinde bulunan İstanbul Aydın Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni görevini de devam ettirmekteydi. Aynı zamanda  Çalışma alanları fotoğraf teknikleri, söyleşi ve röportaj konularını oluşturmaktadır.

Kaynak: t24

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deprem uzmanından İzmir’e korkutan uyarı!
Deprem uzmanından İzmir’e korkutan uyarı!
İzmir’de intihar! Evinde ölü bulundu
İzmir’de intihar! Evinde ölü bulundu