Kaz Dağları’nda ağaçların kesilmesine bir tepki de...

Kaz Dağları'nda ağaçların kesilmesine bir tepki de Tarkan'dan geldi

Ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, Kaz Dağları'ndaki ağaçların kesilmemesi için başlatılan protestoya sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla destek verdi. Tarkan, 'Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.' dedi.

07 Ağustos 2019 - 11:43

Türkiye'nin oksijen depolarından Kaz Dağları'na yapılmak istenilen altın madenine '#Kazdağlarıhepimizin' etiketiyle başlatılan tepkilere Tarkan Tevetoğlu da destek verdi. Tarkan Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 'Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık' dedi.

Kaz Dağları'nda Kanadalı Alamos şirketinin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler sürüyor. Kaz Dağları'nda gerçekleştirilen ağaç kesimine bir tepki de şarkıcı Tarkan'dan geldi. Tarkan sosyal medya hesabından konuyla ilgili, Rant uğruna feda edilen Hasankeyf'ler, Allianoi'ler, Karadeniz'in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.' ifadelerini kullandı.   haberler.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
537 bin yavru denizle buluştu
537 bin yavru denizle buluştu
Birlikte Olunca Her Şey Yolunda.
Birlikte Olunca Her Şey Yolunda.