KEMPO EGE BÖLGESİ BAŞKANI ÖNUÇAR ’’HEDEFİMİZ BU SPORU...

KEMPO EGE BÖLGESİ BAŞKANI ÖNUÇAR ''HEDEFİMİZ BU SPORU TANITMAK''

KEMPO savunma sporları Ege Bölgesi Federasyon başkanı ve Eğitim kurulu üyesi Ali Rıza Önuçar KEMPO sporu ve faaliyetleri hakkında önemli bilgiler verdi.

27 Ocak 2021 - 14:02 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 - 14:49

KEMPO savunma sporları Ege Bölgesi Federasyon başkanı ve Eğitim kurulu üyesi Ali Rıza Önuçar,  Kanal Ege'ye faliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.


M.Ö 520 yıllarına dayanan Çin kaynaklı dövüş sanatı olan KEMPO ülkemizde de faliyetlerini sürdürüyor.


1700'lü yıllarda Japon sisteminin etkisiyle son halini alan KEMPO'nun, çeşitli dövüş sanatlarını içinde barındırdığını belirten Ali Rıza Önuçar, 2002 yılında kempo federasyonunun kurulduğunu, 2017 yılından itibaren başkanlığını Halis Avşar'ın yürüttüğünü söyledi.Gençlik Spor Bakanlığı daire başkanları, şube müdürleri ile ilgili görüşmeler yapılarak Kempo sporunu tanıtmak için yoğun çaba harcandığını belirten  Önüçar ''Federasyon olarak uluslararası şampiyonalarda ülkemizi başarıyla temsil ettik. KEMPO Milli Takımımız en son 2019 tarihinde Lizbon'da düzenlenen Avrupa şampiyonasında 1 altın, 3 gümüş, 10 bronz madalya kazanmıştır. Ayrıca federasyonumuz Türkiye'deki eğitim ve etkinliklere devam etmektedir. 14-15 kasım 2020 tarihinde İstanbul'da, 14-15 ocak 2021 tarihinde Serik ilçe emniyet personeline yönelik eğitim ve gelişim semineri düzenledik. Şubat 2021'de İstanbul'da Türkiye şampiyonası, Mart 2021'de milli takım seçmeleri, Mayıs 2021'de Muğla'da gençlik kupası, Ağustos 2021'de Aydın'da zafer kupası veya seminer düzenlemeyi federasyon ve Ege Bölgesi başkanlığı olarak planlamaktayız ve buna ilişkin çalışmalarımız sürmektedir.'' dedi

Ayrıca Önuçar uluslararası KEMPO federasyonu tarafından 2021 yılı içerisinde Tunus ve Portekiz'de düzenlenecek organizasyonlara katılıp federasyon olarak en iyi şekilde hazırlanarak daha büyük başarılara imza atmayı hedeflediklerini söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x