Kılıçdaroğlu: Baro seçimi yasak! Miting serbest!

Kılıçdaroğlu: Baro seçimi yasak! Miting serbest!

Tatile giren TBMM nin 1 Ekim de yeniden açılmasıyla partilerin grup toplantıları başladı. Bu sabah İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantılarında konuştu. AKP nin yarın yapılacak grup toplantısının ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Erdoğan ın programındaki değişiklik nedeniyle 14 Ekim Çarşamba gününe ertelendi. Günün son grup toplantısında konuşan CHP Genel […]

06 Ekim 2020 - 16:17

Tatile giren TBMM nin 1 Ekim de yeniden açılmasıyla partilerin grup toplantıları başladı. Bu sabah İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantılarında konuştu.

AKP nin yarın yapılacak grup toplantısının ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Erdoğan ın programındaki değişiklik nedeniyle 14 Ekim Çarşamba gününe ertelendi.

Günün son grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun açıklamalarından satır başları şöyle:

HANGİ PARTİDEN GELİRSE GELSİN KATKI VERECEĞİZ

– Sorunların çözümü konusunda bütün vatandaşlarımıza söylüyorum, sizin sorunlarınızı çözecek teklif hangi partiden gelirse gelsin kesinlikle katkıda bulunacağız. Yeter ki bu öneri gelsin. Sorunlar çok ama çözülmez değil, bütün sorunlar çözülebilir. Bütün vatandaşlarıma bu yeni yasama yılı başlarken hangi kimlikten hangi coğrafyadan olursa olsun CHP den en içten sevgilerimizi gönderiyoruz. Bütün vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyoruz.

AZERBAYCAN I SEVİYORUZ, HAKSIZLIĞA KARŞIYIZ

– Azerbaycan toprakları işgal altında olan bir devlet. Uluslararası hukuka aykırı olarak toprakları işgal edildi. 30 yıldır bekliyor işgal ne zaman sona erecek diye. Bu çatışmada 83 milyon olarak yüreğimiz Azerbaycan la… Onları seviyoruz, haksızlığa karşıyız. Uluslararası hukuk Azerbaycan ın haklı olduğunu söylüyor.

ERMENİLERLE DEĞİL ERMENİSTAN LA SORUNUMUZ VAR

– Birliği ve bütünlüğü koruyarak bir işgalin sona ermesini arzu ederek bu olayın sonlanmasını istiyoruz. Sayın Aliyev bu konuda gayet anlaşılır bir mesaj verdi. “İşgal ettiğiniz topraklarımızdan çekiliniz ve özür dileyiniz” dedi. Bizim Ermenistan halkıyla bir sorunumuz yok ama Ermeni yönetimiyle bir sorunumuz var dedi. Bu arada sivillerin hedef alınması çok acı bir olay.

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİDİR

– Demokrasilerde insanlar düşüncelerini özgürce ifade ederler. Siz gazeteciyi farklı düşündü diye hapse atarsanız, uluslararası arenada Türkiye de demokrasinin olmadığı inancını güçlendirirsiniz. Demokrasilerin bir diğer özelliği de seçimle gelenin seçimle gitmesidir. Çünkü meşruiyetin kaynağı halktır. Halkın iradesini arkasına alan bir kişiyi görevden alıp kayyum atıyorsanız bu yanlıştır.

– Seçimle gelen belediye başkanı daha önce aynı sebeple tutuklanmış, Anayasa Mahkemesi ne gidip tazminat kazanmış. Bu durum daha da vahim. Bu nedenle seçimle gelen seçimle gitmelidir.

700 BİN ESNAF KEPEK KAPATTI

– Baroların seçimlerini yapması ile ilgili yasak getirildi. Hukukçuya, yasaya aykırı işler yapıyorsunuz, sonra da ses çıkarma diyorsunuz. Miting yapmak serbest, baro seçimlerini yapmak yasak.

– Pandemi döneminde 700 bin esnaf dükkanını kapattı. “Sicil affı” çıkarın dedik çıkarmadılar, üç ay kiralarını devlet ödesin dedik yapmadılar, kredileri bir yıl faizsiz ertelensin dedik bunu da yapmadılar.

– “Esnafın elektrik, su ve doğalgaz faturalarının ödenmesine devlet destek versin” dedik, bunların hiçbiri olmadı. Bunları yapmadılar ama her türlü zammı yaptılar. Bu zamlar insafsızca yapıldı. 1 milyon 956 bin esnafımız var.

İlginizi ÇekebilirParti kongresi serbest baro seçimleri yasak

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi Gazete’de
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi...