Konak Belediyesi’nden AKUT’a Teknik Ekipman Desteği

Konak Belediyesi'nden AKUT'a Teknik Ekipman Desteği

Konak Belediyesi ile AKUT İzmir Şubesi arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının ardından, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, AKUT'a vermiş olduğu teknik ekipman desteği sözünü tuttu.

23 Aralık 2020 - 16:15

Geçtiğimiz ay Konak Belediyesi ile AKUT Arama Kurtarma Derneği İzmir Şubesi arasında yapılan anlaşma sonrasında somut adımlar atılmaya başlandı. Yapılan protokolde yer alan “AKUT'un ihtiyaç duyduğu araç ve malzemelerin temini” Abdül Batur'un talimatıyla, AKUT Arama Kurtarma Derneği İzmir Şubesine hızla ulaştırıldı. ''AKUT İZMİR DEPREMİNDE KAHRAMANIMIZ OLDU''

Afetler yaşanmadan önce yapılan çalışmaların hayat kurtaracağını dile getiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, AKUT'a destek ve işbirliklerinin süreceğini belirterek şöyle konuştu:

“AKUT'la İzmir depreminden önce görüşüp, birlikte yapacağımız çalışmaları kararlaştırdık. Protokol hazırlanırken deprem felaketini yaşadık. Bu depremle, depremler yaşanmadan önceki çalışmaların, hem vatandaşların hem de yerel yönetimler gibi afet anlarında sahada görev yapan kurumların çalışanlarının bilinçli olmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. AKUT ve tüm arama kurtarma ekipleri İzmir depreminde kahramanımız oldu. Biz her zaman yanlarındayız. Felaketler yaşanmadan önce yapılan çalışmaların önemini biliyor ve bu yönde en anlamlı işbirliklerinden birini AKUT ile yapmaktan gurur duyuyoruz. Birlikte yapacağımız çalışmalar ile Konak'ta bir acil durum ve afet eylem planını birlikte oluşturacağız. Bu çok önemsediğimiz bir konu. Mahalle Afet Gönüllülerimiz olacak, düzenli eğitim ve seminerler yapılacak.”“KONAK BELEDİYESİ'NİN DESTEĞİ BÜYÜK ANLAM TAŞIYOR”

Arama kurtarma çalışmalarında kullanılacak ekipmanı Konak Belediyesi'nden teslim alan AKUT Arama Kurtarma Derneği İzmir Ekip Lideri Ramazan Ergut, Konak Belediyesi'nin desteğinin büyük anlam taşıdığını ifade etti. İzmir depreminde Konak Belediyesi'nden gördükleri desteğin bundan sonra da devam edeceğini bilmenin önemini vurgulayan Ergut, “İzmir depreminden önce Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur ile bir araya gelmiş, olası afetler ve özellikle de depremler yaşanmadan önce yapabileceğimiz çalışmalar hakkında görüşmüştük. Maalesef bu görüşmeden kısa bir süre sonra İzmir'de büyük bir deprem yaşandı ve bizim görüşmemizde konuştuğumuz her şey bu depremde yaşandı. Deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarımız sırasında Konak Belediyesi'nin desteğini hep yanımızda hissettik. Abdül Batur da alanda bizi yalnız bırakmadı ve sürekli bir isteğimizin olup olmadığını sordu, ekibin ihtiyaçlarına çözüm üretti. Konak Belediyesi'nin gerek İzmir depremindeki desteği gerekse bundan sonra vereceği destek ve yanımızda yer aldığını bilmek bizim için çok önemli” dedi.Kaynak: DHA , milliyet.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deprem uzmanından İzmir’e korkutan uyarı!
Deprem uzmanından İzmir’e korkutan uyarı!
İzmir’de intihar! Evinde ölü bulundu
İzmir’de intihar! Evinde ölü bulundu