Koronavirüs aşısı oldular,1 hafta sonra test sonuçları pozitif...

Koronavirüs aşısı oldular,1 hafta sonra test sonuçları pozitif çıktı!

Pek çok ülke corona virüsüne karşı aşılama çalışmalarına devam ediyor. Almanya’da ise sağlık gündemine damga vuran bir gelişme yaşandı. Ülkeden gelen haberlere göre, evlerinde kalan 13 kişinin korona virüs aşısı olduktan 1 hafta sonra koronavirüs testi pozitif çıktı.

08 Ocak 2021 - 17:50

2020 Kasım ayında müjdesi verilen Alman BioNTech ve ABD’li Pfizer tarafından geliştirilen BNT162b2 aşısı ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. Bavyera eyaleti Stockheim kentinden Sonnen-Blick ve Hasslach-Blick huzurevlerinde kalan kişilerin koronavirüs testi, aşı olduktan bir hafta sonra pozitif çıktı.

Almanya'dan gelen haberlere göre, huzurevlerinde kalan 9'u yaşlı olmak üzere 4’ü çalışan 13 kişinin testi pozitif çıktı. Aşı olduktan sonra testlerin pozitif çıkması hakkında Tesis yöneticisi Silvia Meusel yaşanılanlar hakkında açıklamada bulundu.

Meusel tarafından yapılan açıklamaya göre, koronavirüs aşısı yapıldıktan sonra yaşlılarda ve çalışanlarda görülen koronavirüs belirtileri gösteren kişilere yapılan hızlı koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı açıklandı.

Aşılamadan sorumlu Basın Sözcüsü Stöcker, huzurevlerinde kalan ve çalışanların aşı yapılmadan 1 hafta öncesinde virüsün bulaşma ihtimali olduğunu ifade ederek aşının koruyucu etkisinin çok fazla olmama ihtimali bulunduğunu söyledi. 

Kaynak: egehaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de yangın! 27 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti
İzmir'de yangın! 27 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti
MARMARİS’TEN ANKARA’YA SİYASET ÜSTÜ BİRLİK
MARMARİS’TEN ANKARA’YA SİYASET ÜSTÜ BİRLİK