KOYLARINDAKİ YAPILAŞMAYA FETHİYE’DE ÇÖZÜM ARANDI

KOYLARINDAKİ YAPILAŞMAYA FETHİYE'DE ÇÖZÜM ARANDI

Muğla Körfezlerinde durdurulamayan kirlilik, sürekli artan Algler nasıl önlenecek! Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası' nın ev sahipliğinde gerçekleşen Fethiye...

08 Ağustos 2019 - 00:56 - Güncelleme: 08 Ağustos 2019 - 01:02

MUĞLA KOYLARINDAKİ YAPILAŞMAYA FETHİYE’DE ÇÖZÜM ARANDI
                Muğla Körfezlerinde durdurulamayan kirlilik, sürekli artan Algler nasıl önlenecek!

                Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO)’nın ev sahipliğinde gerçekleşen  Fethiye Turizm Konseyi’nin Ağustos ayı toplantısında koylardaki yapılaşma, körfez kirliliği ve alg patlaması ile EMITT 2020 ve Travel Turkey fuarları gündeme getirildi.
                FTSO’dan verilen bilgiye göre: Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli’nin başkanlığında  dün, FTSO Meğri Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya ; Muğla Büyükşehir Belediyesi adına Erdi Filiz, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı,  FETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Uysal, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, FETAV Müdürü Dilek Dinçer, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, Turizm Danışma Bürosu Yetkilisi Güler Uymaz, SKAL Fethiye Derneği Başkanı Uğur Serindağ, Fethiye Güç Birliği Şirketi ardına Selamettin Yılmaz,  DTO Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet S. Ekici, Ölüdeniz Turizm Kooperatifi adına Musa Ünsal ile FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu katıldı.
                Toplantıda, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Sıtkı Eskici,  Hamam koyu, Küçük Sarsala, Sıralıbük gibi Fethiye ve civarı koylarda yapılaşmaya ilişkin uydu görüntülerinin de yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. Fethiye Turizm Danışma Bürosu’ndan Güler Uymaz konuyla ilgili Müze Müdürlüğü ve Anıtlar Yüksek Kurulu’na yazı yazılarak girişimde bulunulabileceğini kaydetti.
Toplantıda;  körfez kirliliği ve alg patlamasıyla ilgili alınan tedbirlerle, bundan sonraki aşamada neler yapılabileceği değerlendirildi.
                Ayrıca Travel Turkey Turizm Fuarı ile EMİTT 2020’ye hazırlıkların ve katılımın da ele alındığı toplantıda; bölgede düzenlenen fuar, festival ve etkinliklerin yer alacağı ortak takvim oluşturulması konusunda görüş birliğine varıldı. Ata SEVGİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Aydın Milletvekili Sezgin Aydın’daki JES’lerin yarattığı tahribatı gündeme getirdi.
İyi Parti Aydın Milletvekili Sezgin Aydın’daki JES’lerin...
*KÜÇÜK YATIRIMCIYA BÜYÜK PROJELERE KATILMA İMKANI*.
*KÜÇÜK YATIRIMCIYA BÜYÜK PROJELERE KATILMA İMKANI*.