KPSS 2020/2 merkezi atama tercih tarihleri belli oldu

KPSS 2020/2 merkezi atama tercih tarihleri belli oldu

25 Aralık 2020 - 12:27

2020/2 KPSS merkezi atama tercih tarihleri KPSS lise sonuçlarının Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanmasının ardından araştırılmaya başlandı. Bunun ardından tercih tarihlerine ilişkin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan bir açıklama geldi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında tercihlerin hangi tarihler arasında alınacağını ifade etti.

TARİHLER BELLİ OLDU

Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre KPSS 2020/2 merkezi yerleştirme aday tercih işlemlerinin 30 Aralık 2020 tarihi ile 7 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)-2020/2 merkezi yerleştirme aday tercih işlemlerinin 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebileceğini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk yazılı açıklamasında KPSS-2020/2 için kurumların yerleştirme taleplerinin ‘Kamu E-Uygulama’ üzerinden elektronik ortamda alındığını, gerekli incelemelerin tamamlanarak tercih kılavuzunda ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığı’na gönderildiğini vurguladı.

Bakan Selçuk açıklamalarının devamında KPSS Merkezi Yerleştirme işlemlerinin ‘Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’ hükümleri çerçevesinde bakanlık koordinasyonunda yürütüldüğünü bildirdi.

Kaynak: Ege Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Beyaza Büründü
İzmir Beyaza Büründü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti biziz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için...