Kültür Sanat Emekçileri için Paylaşım ve Dayanışma Ağı 3....

Kültür Sanat Emekçileri için Paylaşım ve Dayanışma Ağı 3. Dönemine Başlıyor

Kültür sanat alanında üretim yapan ve çalışan emekçiler için dayanışma ve destek sağlamayı amaçlayan platform Omuz, üçüncü dönemine başlıyor.

12 Ocak 2021 - 12:32 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 13:41

SOS Relief örnek alınarak hareket eden platform, koronavirüs döneminde kültür sanat emekçilerinin yaşadıkları ekonomik sıkıntılar ve güvencesizlik ortamında dayanışmayı arttırmayı amaçlıyor.


Öte yandan bir paylaşım ağı olan platform kültür sanat emekçilerinin yaptıkları çalışmaları paylaşabildikleri ve maddi destek almak istenler ile destek vermek isteyen kişileri bir araya getirerek kişiler arasında köprü görevi görme özelliğine de sahip. Platforma destek vermek isteyen kişiler istedikleri sayıda bin TL'lik tutarı bağışlayabiliyor. Aynı zamanda tek başına destek veremeyen kişiler için arkadaşlarıyla ortak destek verme imkanı da sunuluyor. 


İkinci döneminde 81 kişiye destek sağlayan Omuz, üçüncü dönemine başlıyor. 1- 31 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşen destek al başvurularından sonra 1 Aralıkta başlayan destek ver bursları ise 15 Ocakta sona erecek. Gelen başvuruların değerlendirilmesinden sonra 15- 31 Ocak tarihleri arasında eşleşmeler gerçekleştirilecek. 

Kaynak: cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile çocuğu koruma altında
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile...