Küresel Aktör Olma Yolunda İlk Adım: İzmir Kültür Zirvesi

Küresel Aktör Olma Yolunda İlk Adım: İzmir Kültür Zirvesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9-11 Eylül'de düzenlenecek Kültür Zirvesi için İzmirlilere seslendi...

16 Ocak 2021 - 15:30

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9-11 Eylül'de kentte gerçekleşecek olan Kültür Zirvesi için “Gelin İzmir’in her köşesini, İzmir’deki herkesi kültürle buluşturalım” dedi.


Dördüncüsüne İzmir'in ev sahipliği yapacağı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler zirvesi için "Başka bir kültür mümkün" vizyonuyla çalıştıklarını söyleyen Tunç Soyer, İzmir'in küresel bir aktör olma yolunda ilk adımı attığını ve el birliği ile kültür kenti İzmir'i tüm dünyaya tanıtacaklarını dile getirdi. Soyer “İzmir uluslararası bir etkinliğe; Dördüncü Kültür Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Bunun gururunu yaşıyorum, bu gururu İzmirlilerle paylaşmak istiyorum. Çünkü bu gurur İzmir’in” diye konuştu. 

10 Haziranda çevrimiçi zirve ile açılacak olan oturum İzmir Enternasyonal Fuarı ile eş zamanlı olarak 9-11 Eylül tarihlerinde devam edecek. Birçok kültürel etkinliğinde düzenleneceği zirvede Kültür ve Sürdürülebilirlik, Çevre ve Kültür,  Kültürel Haklar ve Topluluklar, Kültür ve Cinsiyet, Yaratıcı Ekonomi ve Kültürel Çeşitlilik, Kültürel Miras ve Turizm başlıkları üzerinde durulacak.

Tunç Soyer'in 11-15 Kasım 2019'da bizzat katıldığı Güney Afrika'nın Durban kentindeki zirvede tam puanla seçilen İzmir'i Zirvede temsil edecek logoyu da İzmir halkı seçti. Kaynak: ANKA Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile çocuğu koruma altında
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile...