KYK burs ve kredi başvurusu başladı! KYK bursundan kimler...

KYK burs ve kredi başvurusu başladı! KYK bursundan kimler yararlanabilir?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Twitter dan yaptığı paylaşımla KYK burs ve kredi başvurusunun başladığını duyurdu. KYK YURT VE BURS BAŞVURU EKRANI KYK burs ve kredi başvuruları 3 Kasım Salı günü saat 23.59‘a kadar devam edecek. Başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, […]

28 Ekim 2020 - 15:07

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Twitter dan yaptığı paylaşımla KYK burs ve kredi başvurusunun başladığını duyurdu.

KYK YURT VE BURS BAŞVURU EKRANI

KYK burs ve kredi başvuruları 3 Kasım Salı günü saat 23.59‘a kadar devam edecek. Başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak.

Bütün öğrencilerin e-Devlet teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hacizle boğuşan çiftçiler bir kez daha traktörlü eylem düzenledi
Hacizle boğuşan çiftçiler bir kez daha traktörlü eylem...
Ege'de dualar Yılmaz Vural için
Ege'de dualar Yılmaz Vural için