Malatya Onkoloji Hastanesi kanser hastalarına şifa olacak

Malatya Onkoloji Hastanesi kanser hastalarına şifa olacak

Malatya Onkoloji Hastanesi kanser hastalarına şifa olacak -Ülkenin en büyük Onkoloji Hastanesi olarak hizmete başladı -Rektör Kızılay: Organ naklinde olduğu gibi kanser tedavisinde de en gözde kurum olacağız Geçtiğimiz günlerde Medikal Onkoloji servisi ile hizmet vermeye başlayan İnönü...

02 Ağustos 2020 - 01:09

Malatya Onkoloji Hastanesi kanser hastalarına şifa olacak

-Ülkenin en büyük Onkoloji Hastanesi olarak hizmete başladı

-Rektör Kızılay: Organ naklinde olduğu gibi kanser tedavisinde de en gözde kurum olacağız

MALATYA - Geçtiğimiz günlerde Medikal Onkoloji servisi ile hizmet vermeye başlayan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesindeki Onkoloji Hastanesi, gelişmiş tedavi yöntemleri ve 5 yıldızlı oteli aratmayacak konforuyla kanser hastaları için şifa olacak.

2017 yılında yapımına başlayan Onkoloji Hastanesi geçtiğimiz günlerde tamamlanarak medikal onkoloji servisi ile birlikte hizmet vermeye başladı. 31 bin 590 metrekare kapalı alana sahip hastanede 217 yatak bulunuyor. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde hizmet verecek olan hastane de 176 onkoloji ve hematoloji yatak odası, 84 yataklı ayaktan kemoterapi, 20 kök hücre ve kemik iliği tedavi odası, 16 poliklinik, 16 yoğun bakım odası ve 5 radyoaktif iyotlu tedavi odası yer alıyor.

İlk olarak Medikal Onkoloji Servisi ile hizmet vermeye başlayan hastane, önümüzdeki günlerde diğer servislerinde taşınmasıyla tam kapasite hizmete geçecek. Hastanede incelemelerde bulunan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, her gün yeni bir bölüm ve alanı taşıyarak kısa sürede tam kapasite ile hastanenin hizmet vereceğini söyledi.

Türkiye'nin en büyük onkoloji hastanesini Malatya'da hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Rektör Kızılay, "Kanser hastaları burada en ileri standartlarda hizmet alacak. Konforlu bir oda da, serviste yatarak şifasını bulacak. İnşallah hastanemiz başta kendi şehrimiz, bölgemiz ve 81 ile büyük hizmet verecektir" dedi.

Yurt dışından da sağlık turizmi kapsamında hasta kabulü yapan hastanelerinin tam bir şifa merkezi olacağını ifade eden Kızılay, "Nasıl organ naklinde, karaciğer naklinde Turgut Özal Tıp Merkezimiz dünyanın göz bebeği ise burası da kanser tedavisinde dünyanın gözbebeği bir merkez olacaktır" ifadelerine yer verdi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur ise, ilk olarak 24 yataklı medikal onkoloji servisi ile hastanelerinin faaliyete geçtiğini belirterek, bayramdan sonra hematoloji ve kök hücre nakli servisinin de taşınması ile tam hizmete geçeceklerini söyledi. Medikal onkolojide bölgenin en büyük kemoterapi ünitesinin kendilerinde olduğunu da belirten Beytur, son 2 yılda Tükiye'de en fazla kök hücre nakli yapan kamu kurumu olduklarını ve yeni hastanede 20 yataklı kök hücre nakli yatağı ile erişkin nakil ünitesinin de faaliyete geçeceğini dile getirdi.

3 yıl önce temelini attıkları Onkoloji hastanesi hizmete açmanın onurunu yaşadıklarını belirten Beytur, bölgeye böylesine önemli bir merkezin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de konuşma yasağı
CHP’de konuşma yasağı
NOSTALJİK MARMARİS GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
NOSTALJİK MARMARİS GELENEĞİ DEVAM EDİYOR