MEB’den Özel Kurs Açıklaması

MEB'den Özel Kurs Açıklaması

Dershane ve özel kursların uzun zamandır beklediği karar açıklandı.Koronavirüs salgını nedeniyle 20 Kasım 2020 tarihinden 4 Ocak 2021 tarihinine kadar yüz yüze eğitimde verilen ara sona eriyor...

05 Ocak 2021 - 13:59 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 15:15

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamada Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamındaki özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri, mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği duyuruldu.

Özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitime başlama tarihinin de 15 Şubat 2021 olarak planlandığı belirtildi. Dönem sonunda sınavla sertifika ya da bitirme belgesi veren kurumlar, sınavlarını İç İşleri Bakanlığının belirtmiş olduğu sokağa çıkma kısıtlamaları doğrultusunda yapabilecekler. Buna ek olarak 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyette bulunan özel öğretim kurumlarından burs vermek isteyen kurumların, burs verilecek öğrenci ve kursiyerlerin belirlenmesine yönelik sınav yapma süreleri mayıs sonuna kadar uzatıldı.

Kaynak: milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...