MEB’DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

MEB’DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde yüz yüze eğitimin 15 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlayacağını duyurdu...

13 Şubat 2021 - 16:14

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde yüz yüze eğitimin 15 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlayacağını duyurdu.

Bakan Ziya Selçuk’un imzasıyla illere gönderilen yazıya göre 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, 15 şubat itibarıyla uzaktan eğitimle başlayacak. 1 mart itibarıyla da 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla yüz yüze eğitime geçilecek.yüz yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olurken devam zorunluluğu aranmayacak.Yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak öğrencilerin  velileri ise öğrenciyi yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediklerine dair taleplerini, bir dilekçeyle eğitim kurumu müdürlüğüne iletecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yüz yüze eğitime geçecek okullar için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan listelerin alındığını ifade ederek, "şubat sonuna doğru öğretmenlerimiz için de, özellikle eğitim başlanacak olan sınıflar için söylüyorum, aşılama takvimi başlamış olacak." dedi.

Mesleki açık öğretim liselerinde okuyan öğrencilerin yüz yüze sınavlarının yapılmasıyla ilgili olarak da bakanlığın gönderdiği resmi yazıya göre mesleki açık öğretim liselerinde okuyan öğrencilerin sınavları 15 - 26 şubat tarihleri arasında okullarında yüz yüze yapılacak.


Kaynak: NTV

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x