MEB duyurdu! Kronik hastalığı olan lise öğrencileri için...

MEB duyurdu! Kronik hastalığı olan lise öğrencileri için uzaktan eğitim devam edecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ‘2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler’ ile ilgili resmi yazı göndererek, kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin uzaktan eğitim alabileceğini duyurdu.

25 Ağustos 2020 - 17:04

MEB, 21 Eylül’de açılması planlanan okullarda yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı bulunan lise öğrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebileceğini açıkladı. Konuyla alakalı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli tedbirlerin de alınacağı bildirildi.

İHTİYAÇ HALİNDE İKİ HAFTAYA YAYILABİLECEK

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 2020-2021 eğitim-öğretim sezonuyla ilgili illere yazı gönderdi. 31 Ağustos Pazartesi günü online olarak başlayacak ders yılı esnasında liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılacak.

Söz konusu sınavlar şayet mümkünse spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacak. Bu durumun mümkün olmaması halinde ise öğrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak şekilde düzenlenecek.

EĞİTİM FLİYETLERİNE UZAKTAN DEVAM EDEBİLECEKLER

Yüz yüze eğitimin planlandığı 21 Eylül tarihinde başlaması durumunda, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde kronik hastalıklar listesinde, hastalığı bulunan resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri, durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvuruda bulunabilecek. Söz konusu belgenin uygun görülmesi durumunda kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler, eğitim faaliyetlerine online bir şekilde devam edecek.

:

PARTNER 'Heybetini gizli tutman gereken konular var' Öğrencilere müjde! Artık e-Devlet'ten alınacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma günü neyi açıklayacak?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hava sıcaklığı düşüyor, 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor
Hava sıcaklığı düşüyor, 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor
Kiralık şehir: Denizli
Kiralık şehir: Denizli