“MEMLEKETİMİZ İYİ GÜNLER GÖRECEK”.

“MEMLEKETİMİZ İYİ GÜNLER GÖRECEK”.

07 Ekim 2020 - 21:02

NAZENDER’DEN Serebral Palsi’ye farkındalık

Nazilli Engelliler Derneği (NAZENDER) Dünya Serebral Palsi Günü dolaysıyla pandemi tedbirleri kapsamında farkındalık etkinliği düzenledi. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, NAZENDER’in farkındalık etkinliğine katılarak üyelere yalnız bırakmadı.NAZENDER Dünya Serebral Palsi (Beyin Felci) günü nedeniyle Belediye Meydanında farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, NAZENDER Başkanları Halil Şener ve Tayfun Yazıcı, NAZENDER üyeleri katıldı. Etkinlikte üzerinde Serebral Palsi’nin simgesi olan yeşil kurdele bulunan ve “Serebral palsi için en etkili ilaç hepimizin sevgisi ve ilgisi” yazılı pankart açıldı. Bu arada etkinliğe katılanlara yeşil kurdele takıldı.


ŞENER, “DESTEK BEKLİYORUZ”

Serebral Palsi hastalığının doğuştan veya doğum öncesi beyinde tutulum yapan bir hastalık olduğunu dile getiren NAZENDER Başkanı Halil Şener, “Bunun açılımı beyin felcidir. İnsanlarda farklı organlarda tutulum yapar. Hayatı zorlaştıran ve dezavantajlı bir gruptur. Bu gruplar genelde eğitimde geride, ekonomik olarak zayıf ve sağlık olarak da zayıf durumdalar. Bizim beklentimiz şudur; birlikte yaşadığımız insanların bize hayatı kolaylaştırarak, hayatın içerisine dahil etmeleri. Dolayısıyla biz kamudan ve özelden biz bunları bekliyoruz. Serebral Palsi ve Down Sendorumu durumunda sporun haricinde sağlık katkısıdır. Ayrıca spor engellileri hayata bağlayan tek başına bağlayan şeydir. Mücadelesini arttıran bir şeydir. O yüzden destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


“ÖNEMLİ GÜNLERİ UNUTMADIK”

NAZENDER Başkanlarından Tayfun Yazıcı, “4 yıldır NAZENDER olarak bu tip önemli günleri unutmadık. Bu tür engelli vatandaşlarımızın içine yaşadığı dernek olarak herkese duyurmaya çalıştık. Bundan sonrada izin verilen şekilde etkinliklerimizi yapamaya devam edeceğiz.” dedi.


“MEMLEKETİMİZ İYİ GÜNLER GÖRECEK”

‘Nazilli’deki sorunları birlikte çözeceğiz’ diyen Başkan Kürşat Engin Özcan, her zaman engellilerin yanında olduklarını ifade etti. Özcan, “Bu gün burada özel dostlarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Baştan beri her zaman söylediğimiz gibi ilçemizdeki tüm sorunları birlikte çözeceğiz. Çünkü Nazilli’de hep birlikte yaşıyoruz. Bütün derneklerimiz, STK’larımız ve Kent Konseyi ile birlikte hareket ediyoruz. NAZENDER’e yaptıkları bu farkındalık etkinliğinden dolayı teşekkür ederiz. İnşallah memleketimiz iyi günler görecektir” şeklinde 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
50 yıllık taksicilik değişmek zorunda
50 yıllık taksicilik değişmek zorunda
Deprem mi oldu? Son dakika İzmir’de deprem! AFAD son depremler listesi
Deprem mi oldu? Son dakika İzmir’de deprem! AFAD son depremler...