Merakla beklenen Menemen Meclis toplantısı yapılmadı!

Merakla beklenen Menemen Meclis toplantısı yapılmadı!

İzmir Menemen Belediyesi’ne başkanvekili seçimini AKP, geçen ay mahkemeye taşırken İzmir Valiliği, yargı sürecinin tamamlanmasını beklemeden, kura çekiminin yenilenmesi kararı aldı. Merakla beklenen meclis toplantısı ise gerçekleşmedi...

05 Ocak 2021 - 13:24 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 13:44

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un yolsuzluk iddiaları üzerine tutuklanması ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından Menemen Belediye Meclisi, başkanvekili seçmek için 1 Aralık 2020'de toplandı.

Millet İttifakı CHP'li Deniz Karakurt'u, Cumhur İttifakı AKP'li Aydın Pehlivan'ı aday gösterdi. Bazı CHP'li üyelerin çekilmesi üzerine dört tur sonunda oylama beraberlik ile sonuçlanınca kura çekimine gidildi. Kura çekiminin sonucunda ise Deniz Karakurt çıktı.

VALİ YARGIYI BEKLEMEDEN “KURA YENİLENSİN” DEDİ

Cumhur İttifakı kura çekiminin cam kavanoz içinde yapılmasının usule aykırı olduğu iddiası ile bölge idare mahkemesine başvuruda bulunarak itiraz etti ve kuranın tekrarlanmasını istedi bu sebeple tartışma meydana geldi. Millet İttifakı temsilcileri kura çekiminin tekrarlanması talebi karşısında “AKP kazanana kadar mı?” yorumunda bulundu. Bu esnada İzmir Valiliği, yargı sürecinin tamamlanmasını beklemeden kuranın tekrarlanmasına karar verdi.

MECLİS TOPLANTISI YAPILAMADI

Bunun üzerine gözler dün yapılması beklenen Menemen Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısına çevrildi. Ancak CHP'li ve İYİ Partili üyeler protestoda bulunarak toplantıya katılmadı. Bunun üzerine gereken katılım sağlanamadığı için meclis toplantısı ve kura çekimi gerçekleşmedi. Meclis toplantısı tarihi 7 Ocak saat 17.00 olarak belirlendi.

Kaynak: sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı