Merkezefendi Belediyesi, ’1 Personele 3 Maaş’ iddialarını...

Merkezefendi Belediyesi, '1 Personele 3 Maaş' iddialarını yalanladı

Özel Kalem Müdürünün aynı zamanda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevleriyle 3 ayrı maaş aldığı iddiaları Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından yalanladı. Söz konusu personelin, tedviren yürüttüğü iki görev için herhangi bir ad altında ücret almadığı belirtilen açıklamada, "Kamunun zarara uğratıldığı algısının oluşturulmaya çalışılması tamamen objektif habercilik anlayışından uzak, art niyetli ve yanlıdır" denildi...

04 Mart 2021 - 10:35

Özel Kalem Müdürünün aynı zamanda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevleriyle 3 ayrı maaş aldığı iddiaları Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından yalanladı. Söz konusu personelin, tedviren yürüttüğü iki görev için herhangi bir ad altında ücret almadığı belirtilen açıklamada, "Kamunun zarara uğratıldığı algısının oluşturulmaya çalışılması tamamen objektif habercilik anlayışından uzak, art niyetli ve yanlıdır" denildi.

 

Merkezefendi Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

"Belediyemiz 2014 yerel seçimleri sonrasında kurulmuştur. Merkezefendi ilçesi hem nüfus hem de coğrafi sınırlar bakımından ülkemizin birçok il belediyesinden büyük ve hizmet standartları bakımından üstün durumdadır. Ancak Belediyemizin gelirleri ve merkezi bütçeden aldığı pay hiçbir zaman yeterli bütçe imkânını sağlamamıştır.

 

Belediyemizde, bütçe imkânları doğrultusunda asgari personel istihdamı yoluna giderek kamu hizmetlerine daha çok bütçe ayırma, daha iyi hizmet etme gayreti ile yönetim yöntemi izlenmektedir.

 

Belediyemiz Özel Kalem Müdürü Ayşe GÜVEN’ in üç müdürlük görevini birden yürüttüğü konusunda bu günlerde bazı basın kuruluşlarınca 'skandal' ifadeleri ön plana çıkarılarak, kamuoyunu doğrulardan uzaklaştıran algılar içerisine sürüklemek amacıyla yoğun bir karalama haber kampanyası başlatıldığı görülmektedir.

 

Halbuki; Özel Kalem Müdürü Ayşe GÜVEN, asli kadrosu olan Özel Kalem Müdürlüğü görevinin ücreti haricinde Belediyemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde tedviren yürüttüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevleri karşılığında herhangi bir ad altında tek kuruş ücret almamaktadır. Özel Kalem Müdürü Ayşe GÜVEN asli görevinin yanında tedviren yürüttüğü diğer iki görev için ekstra bir makam ya da menfaat sağlamadığı gibi mesai mefhumu gözetmeksizin her türlü kişisel fedakarlık ve gayret ile Belediyemize ve vatandaşlarımıza katkı sağlamaktadır. 

 

Zira 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun hükümleri çerçevesinde yürütülen bu görevlerin sanki kanuna aykırı olarak, kamunun zarara uğratıldığı algısının oluşturulmaya çalışılması tamamen objektif habercilik anlayışından uzak, art niyetli ve yanlıdır.

 

Merkezefendi Belediyesi olarak kamunun Belediyemize sağladığı her türlü bütçe olanağını her kuruşuna kadar verimli bir şekilde kullanarak Merkezefendili vatandaşlarımıza en üst düzey hizmet etme ve ülkemize belediyecilik anlamında örnek olma yolunda, bu ve bunun gibi uygulamalara devam edeceğimizin bilinmesi hususunda;

 

Kamuoyunu saygıyla bilgilendiririz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x