Milletvekillerini uyardı: ‘İttifakı koruyun’

Milletvekillerini uyardı: ‘İttifakı koruyun’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlık tartışmalarına ilişkin olarak, “Artık yeni politika üretemedikleri, Türkiye’yi yönetemedikleri için ana muhalefete savaş açıyorlar. Biz o savaşa dahil olmayacağız ve milletin refahı için mücadeleye de...

08 Ekim 2019 - 08:39

CHP’nin üç günlük Abant kampında ekonomiden, dış politikaya kadar birçok konu başlığı değerlendirildi. Edinilen bilgiye göre, toplantının basına kapalı kısmında parti politikası üzerine tartışmalar oldu. CHP’nin önümüzdeki günlerde TBMM’ye gelecek yeni Suriye tezkeresinin Genel Kurul’da yapılacak oylamalarında nasıl bir tavır alacağı da konuşuldu. “İktidarla karşı karşıya olunan konular başka, Türkiye’nin menfaatlerini öngördüğümüz konular başka. Dış politikaya bu pencereden bakılmalı” görüşü benimsendi. Bu çerçevede “Türkiye’nin olası bir operasyonda menfaati nedir, Türkiye’nin toprak bütünlüğü ve Ortadoğu’da istikrarlı varlığı ile ilgili sağlanacak fayda nedir, askerlerimizin can güvenliği var mı” gibi sorulara yanıt aranacak.

‘DOKUNULMAZLIK’ YORUMU

Kılıçdaroğlu, toplantıda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çıkışıyla başlayan ‘dokunulmazlık’ tartışmasına da değinerek, “Sonuna kadar her şeyle mücadele edeceğiz. Bu tamamen kendi politikalarının tıkandığını, artık yeni politika üretemediklerini, Türkiye’yi yönetemediklerini gösteriyor. Bunun için ana muhalefete savaş açıyorlar. Biz o savaşa dahil olmayacağız ve milletin refahı için mücadeleye devam edeceğiz. Tek adım geri atmayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZMİR Orman yangını kısa sürede kontrol altına alındı
İZMİR Orman yangını kısa sürede kontrol altına alındı
Son dakika... Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler bu saate çevrildi
Son dakika... Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler bu saate çevrildi