MUBİTTAD YÖNETİMİ İLK KONGREDE GÜVEN TAZELEDİ

MUBİTTAD YÖNETİMİ İLK KONGREDE GÜVEN TAZELEDİ

29 Mart 2021 - 14:03

MUBİTTAD YÖNETİMİ İLK KONGREDE GÜVEN TAZELEDİ
                Türkiye genelinde  Turizm Taşımacılar Federasyonu  (TURTAŞFED)’in kurucucu olan 5 dernekten birisi olan ve merkezi Marmaris’te bulunan Muğla Bireysel Turizm Taşımacılar Derneği (MUBİTTAD), kuruluşu sonrası Pandemi nedeniyle ertelenen ilk kongresini, önceki gün (27 Mart 2021) gerçekleştirdi.
                Marmarisspor Halı Saha Efe Cafe’de gerçekleşen tek liste ile gidilen  kongrede, Kurucu Başkan Şener Çıtakçı ve Yönetim kurulu üyeleri,  38 üyenin güvenoyuyla yeniden göreve getirildi.
                MUBİTTAD yeni Yönetim kurulu; Başkan Şener Çıtakçı, Başkan Yardımcıları Mehmet Hasan Süer ve Sunay Uysal, Sekreter Ahmet Erganlı, Sayman Adem Çatalkaya, Üyeler Şenol Koza ve Sezai Çim’den oluştu.
                Kuruluş sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şener Çıtakçı;  “Marmaris’te yaklaşık 250, Muğla genelinde de 1000’den fazla bireysel turizm taşıma esnafımız var Sayımız Türkiye genelinde 150 Bin’den fazla esnaf ve geçindirmek zorunda oldukları ailelerini kapsıyor.  Bugüne kadar çözülemeyen en büyük sorunumuz olan ve işimizi yapabilmemiz için gerekli olan D2 Yetki belgesinin  doğrudan bizlere verilmesi için  Ulaştırma Bakanlığıyla yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. Önümüzdeki günlerde bu konuda bakanlıktan hayırlı haberler bekliyoruz dedi. AjansCANKA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x