MUĞLA BÜYÜKŞEHİR SOKAK CANLARINI SAHİPLENDİRİYOR

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR SOKAK CANLARINI SAHİPLENDİRİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik ‘Satın Alma, Sahiplen!’ çağrısıyla 2014 yılından bu yana 2 Bin 48 can dost sıcak yuvalarına kavuştu.

14 Ağustos 2020 - 02:25

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR SOKAK CANLARINI SAHİPLENDİRİYOR
                Muğla Büyükşehir Belediyesinin sokak hayvanlarına yönelik Satın Alma, Sahiplen! çağrısıyla 2014 yılından bu yana 2 Bin 48 can dost sıcak yuvalarına kavuştu.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiyenin sayılı barınaklarından birisi olarak Menteşe ilçesi Akçaova-Yeşilyurt mahalleleri yolu üzerinde 37 Bin 349 metrekarelik araziye inşa edilen Geçici Hayvan Bakımevinde sahiplendirilen hayvan sayısı gün geçtikçe artıyor.
                İçerisinde ilk kabul ünitesi, yavrulu anne bakım ünitesi, karantina ünitesi, muayene ünitesi, ameliyathane ünitesi, müşahede ünitesi, kedi üniteleri, açık-kapalı kafesler ve doğal yaşam parklarının bulunduğu Geçici Hayvan Bakımevinde, can dostların klinik ihtiyaçlarının karşılanmalarının yanı sıra sahiplendirilerek sıcak bir yuvaya kavuşması için de çalışmalar yapılıyor. 
                Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesinin Satın alma, sahiplen çağrısıyla vatandaşlar bugüne kadar 2 Bin 48 hayvana evinin kapılarını açtı.
                Hayvanlara evlerini açan vatandaşlara teşekkür eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğlamızda vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu için görev ve sorumluluk alanlarımızda en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Muğlamızın çevresini, doğasını koruyan hizmetlerin yanında can dostlarımızın sağlığı, korunması ve yaşam alanları için de hizmet üretiyoruz. Doğal Yaşam alanları, teknik donanımı ile Türkiyenin en iyi barınaklarından birini ilimize kazandırdık. Bakımevlerinde hayvanlarımızın aşıları, tedavileri ve bakımları uzman personelimiz tarafından özenle yapılıyor. Sağlığına kavuşan can dostlarımızın sahiplendirilmesi, yeni bir ailesinin olması ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. Vatandaşlarımıza satın almayın, sahiplenin çağrımızı bir kez daha buradan yineliyor, bugüne kadar can dostlarımızı sahiplenen hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meral Akşener yeniden genel başkan...
Meral Akşener yeniden genel başkan...
Sağlık Bakanlığı 19 Eylül corona virüsü verilerini açıkladı!
Sağlık Bakanlığı 19 Eylül corona virüsü verilerini...