Muğla Marmaris’te yeni koronavirüs önlemleri!

Muğla Marmaris'te yeni koronavirüs önlemleri!

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, vaka ve ölüm sayılarını azaltmak için bir takım ek tedbirler alınmaya devam ediyor. Muğla’nın Marmaris ilçesinde de yeni koronavirüs önlemleri alındı. Bu kapsamda bazı yasaklamalar getirildi.

29 Aralık 2020 - 09:47 - Güncelleme: 29 Aralık 2020 - 11:00

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, akşam saat 18.00’de yaptığı değerlendirme toplantısının ardından yeni bir karara imza attı. Oy birliği ile alınan karara göre deniz kenarında koronavirüsle mücadeyi zayıf düşürecek şekilde toplanmaların, ateş ya da mangal yakılıp çay içmek veya alkol alınmasının yasaklandığını belirtildi.


ALINAN KARARLAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR!


“Bazı vatandaşlarımızın özellikle deniz kenarında, sahil boylarında piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak vb. sebeplerle bir araya geldikleri görüldü. Bu durumun maske ve mesafeye ilişkin tedbirleri ortadan kaldırarak koronavirüsle mücadelede zafiyete yol açtığı, açacağı değerlendirilmektedir.

Bu çerçevede, kamuya açık alanlarda ‘park, mesire yeri, sahil şeridi vb.’ maske ve sosyal mesafe tedbirlerini ortadan kaldırdığı gerekçesiyle, kamuya açık alanlarda ‘park, mesire yeri, sahil şeridi vb.’ toplu şekilde piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak vb. sebeplerle bir araya gelinmesinin ve yeme-içme faaliyetlerinin yasaklanmasına, yukarıda belirtilen hükümlere uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Kaynak: Ege Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı