Muharrem Erkek: Anayasa Mahkemesi’nin yetkisi genişletilsin

Muharrem Erkek: Anayasa Mahkemesi’nin yetkisi genişletilsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun partisinin 37. Kurultayı nda okuduğu beyanname, CHP’nin çalışmalarının temeli oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek  “Cumhuriyetimizin birinci yüzyılını tamamlıyoruz ama maalesef, cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıramadık” diye konuştu. Erkek, şunları söyledi: “TAÇLANDIRMA HEDEFİ” * Bugün yaşadığımız demokrasi değil.

08 Ekim 2020 - 16:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun partisinin 37. Kurultayı nda okuduğu beyanname, CHP'nin çalışmalarının temeli oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek  "Cumhuriyetimizin birinci yüzyılını tamamlıyoruz ama maalesef, cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıramadık" diye konuştu.

Erkek, şunları söyledi:

“TAÇLANDIRMA HEDEFİ”

* Bugün yaşadığımız demokrasi değil. Kuvvetler ayrılığı tamamen ortadan kalktı. Yasama, yargı ve dördüncü güç olan basın yürütmenin ağır baskısı, vesayeti altında.

* Genel başkanımızın çağrı beyannamesinde gösterdiği en önemli hedef önümüzdeki süreçte cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlandırma hedefidir.

* Kurultayımızda, çözüm olarak 'hukuk, üretim, güçlü sosyal devlet ve sürdürülebilirlik' denilmişti.

* Bu beyanname, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken çok önemli ilkeleri ve yapacağımız işleri de bize gösteriyor. İlk seçimde iktidar olacağız. Öncelikle devleti liyakat ve adalet temelinde yapılandıracağız.

* Daha sonra büyük bir toplumsal uzlaşmayla ve yeni bir Anayasa ile güçlendirilmiş parlamenter sistemi demokrasiye inanan milyonlarla birlikte kuracağız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm dünyadan İzmir için destek mesajları yağdı
Tüm dünyadan İzmir için destek mesajları yağdı
İzmir depremi çelik gökdeleni vurdu: 1 işçi öldü
İzmir depremi çelik gökdeleni vurdu: 1 işçi öldü