Muharrem İnce’den Akşener’e şok çıkış!

Muharrem İnce'den Akşener'e şok çıkış!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa süre önce kendisine bir telefon geldiğini ve istifa etmesinin istendiğini söylemesi üzerine, aynı seçimlerde aday olan CHP'li Muharrem İnce bir açıklama yaparak, Akşener'den bu kişiyi açıklamasını istedi.

13 Ocak 2021 - 09:27

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde perde arkasında yaşananların krizi halen devam ediyor. Olayla ilgili olarak Muharrem İnce, Meral Akşener'e seslendi.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen hafta gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa süre önce kendisine bir telefon geldiğini ve istifa etmesinin istendiğini söylemişti. Bu iddia üzerine aynı seçimlerde aday olan CHP'li Muharrem İnce bir açıklama yaptı. İnce, Akşener'den bu kişiyi açıklamasını istedi. Şu durumda içlerinde bir hain olduğunu söyleyen İnce, Akşener'e 'bu haini açıkla' diyerek seslendi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçen cuma günü parti genel merkezinde gazetecilere yaptığı açıklamalara CHP'li Muharrem İnce'den yanıt geldi.  24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa süre önce telefonla aranarak adaylıktan istifa etmesi istendiğini söyleyen Akşener, “Bana telefonlar açıldı, ‘istifa et’ diye 15 gün kala. Birinci turda yapıyoruz, sen bu işi bozuyorsun diye. Ağzımı açtım mı? Zora sokacak bir cümlemi duymadınız. Sonra seçimler bitti, Sayın İnce ile ikimizin aldığı oy Sayın Ekmelettin İhsanoğlu kadar” demişti. Akşener’in bu sözlerine Yalova'nın Elmalık Köyü'ndeki evinde cevap veren İnce, Akşener'e istifa etmesi gerektiğini söyleyen kişiyi açıklaması gerektiğini vurguladı. Akşener'le bu telefon görüşmesini yapan kişiyi hainlikle suçlayan İnce, "Sayın Akşener bunu açıklamalıdır. Ortaya bir top atıp kenara çekilmek olmaz. Çekilecekse benim lehime çekilecekti. Benim bundan haberim yok. Benim haberim yoksa bu kişi kim. Sayın Akşener, kendisine telefon açan kişiyi açıklamalıdır. Bu kişi kim? Zaten dostu değil. Çatı adayıyla seçime gitmek doğru bir iş değildir, katılımı düşürür. Bu kişinin kim olduğunu ben de merak ediyorum. O zaman içimizde bir hain var. Bu haini açıklasın, kim? Ben de merak ediyorum" dedi.

Kaynak: haberekspres

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur seyyanen zam istiyor..
Memur seyyanen zam istiyor..
CHP PM üyesinin iddialarına AK Parti'den yanıt geldi
CHP PM üyesinin iddialarına AK Parti'den yanıt geldi