Muharrem İnce: İsimleri bir iki gün içinde açıklayacağız

Muharrem İnce: İsimleri bir iki gün içinde açıklayacağız

‘100 Günde Memleket Hareketi ni başlatan ve il il gezmeye devam eden Muharrem İnce değerlendirmelerde bulundu. İnce, Memleket Hareketi nin kurucuları olarak önce “Biz kimiz ne istiyoruz?” sorusunu yanıtlayacaklarını belirterek şöyle konuştu:

27 Ekim 2020 - 22:47

‘100 Günde Memleket Hareketi ni başlatan ve il il gezmeye devam eden Muharrem İnce değerlendirmelerde bulundu.

İnce, Memleket Hareketi nin kurucuları olarak önce “Biz kimiz ne istiyoruz?” sorusunu yanıtlayacaklarını belirterek şöyle konuştu:

* Biz ülkenin yetenekli evlatlarının harcanmamasını istiyoruz. Bu yetenekli evlatlar bir laboratuvarda çalışan bir araştırmacı, bir mühendis de olabilir, çok iyi peynir yapan bir köylü de olabilir, çok iyi örgü ören birisi de olabilir, çok iyi hayvan besleyen birisi de olabilir, çok iyi bir doktor da olabilir. Ama bu ülkenin yetenekli evlatları var.

* Bunlar harcanıyor ne yazık ki. Biz bu ülkede bu insanların geleceğe huzurla, güvenle bakmaları için yeteneklerini değerlendirmelerini istiyoruz. Ve ‘rahatını bozan insanlar olarak bu ülkenin iyi okullarında okumuş, daha önce siyasetle pek uğraşmamış arkadaşlarımla birlikte ne istiyoruz, nasıl yapacağız, neyi yapacağız onları açıklayacağız.

“YILBAŞINI BULMAZ AÇIKLARIZ”

İnce, 29 Ekim den sonra manifesto yazmaya başlayacağını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

* Yarın İstanbul da çalışmalarımız olacak. Pandemi koşulları zorluyor. Tedbir alarak çalıştığımız için zaman olarak bir şey söylemem doğru olmaz.

* Belki bakarsınız sokağa çıkma yasağı gelebilir, onun için biraz yavaş gidiyor pandemi koşullarında; ama yılbaşını bulmaz. Hepsi yeni isim zaten, isimleri bir iki gün içinde açıklayacağız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MARMARİS TİCARET ODASI’NDAN HÜKÜMETE ACİL DESTEK ÇAĞRISI
MARMARİS TİCARET ODASI’NDAN HÜKÜMETE ACİL DESTEK ÇAĞRISI
Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike! Gün geçtikçe düşüyor
Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike! Gün geçtikçe düşüyor