Müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecek

Müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecek

FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin üçüncü yılında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara ve İstanbul’daki anma programlarında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ruhlarını iblise satanlar var. O müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecekler

16 Temmuz 2019 - 10:18

EMNİYET DAHA GÜÇLÜ KONUMA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü açılışında yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbesinden önce emniyet ve yargı teşkilatı içinde FETÖ ile mücadele için önemli adımlar attıklarını belirterek şöyle konuştu: “Kurumları aslına uygun şekilde yeniden yapılandırdık. 30 bin 714 FETÖ’cü teşkilattan ihraç edilirken 1801 kişi görevden uzaklaştırıldı. Böylece emniyet teşkilatımız 15 Temmuz öncesinden daha güçlü konuma gelmiştir.

Bir Müslüman bir kere ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz. Şunu samimiyetle söylüyorum. Birileri bunu istismar edebilir. Bunlara karşı eksiklerimiz, hatalarımız olmuş olabilir, gene söylüyorum. Ama o delikten bir kez daha sokulmamayı 2010 itibariyle ortaya koyduk ve gereğini yaptık, yapıyoruz. Basiret ve feraset sahibi olmak aynı hataları tekrarlamamayı gerektirir. Kamu kurumlarını terör örgütü sempatizanlarından arındırmak kadar devletin içinde oluşmasının önüne geçmek de önemlidir. Bizim asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ve besleyen ekosistemi yok etmektir. Şüphesiz şeffaflıktan ehliyet ve liyakata dayalı sistemi inşa etmekten geçiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Havalimanı'nda Çinli yolcuların taraması sürüyor
İstanbul Havalimanı'nda Çinli yolcuların taraması sürüyor
Depremde hasar gören cezaevi boşaltılıyor
Depremde hasar gören cezaevi boşaltılıyor