Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 89. yıl dönümü...

Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

03 Şubat 2020 - 19:15

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

CHP’li BÜLBÜL yayınladığı mesajda ‘’ Ulu Önderimiz, Anadolu'nun ekonomik, siyasi ve kültürel yönden durumunu tespit etmek, yerinde görmek ve incelemek amacı ile birçok il ve ilçeye ziyaretlerde bulunmuştur. Bu ziyaretler kapsamında 89 yıl önce Milli mücadelemizin kıvılcımın yakıldığı Aydınımızı ziyaret ederek, Efeler Diyarına verdiği önemi bir kez daha göstermiştir. 

Aydın halkı ise, Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk’ü saygı ve sevgi ile karşılamıştır. 

89 yıl önce Ata’sını bu topraklarda ağırlamanın onurunu ve gururunu yaşayan Aydın halkı, hiçbir zaman onun fikirlerinden ayrılmamış, Cumhuriyet’in kazandırdığı hak ve özgürlüklerine sahip çıkmış ve çıkmaya devam edecektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle; Atamızın Aydın’a gelişinin 89. Yıldönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum ‘’ ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MARMARİS BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
MARMARİS BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
Çin’in büyümesine 'koronavirüs' darbesi
Çin’in büyümesine 'koronavirüs' darbesi