Müzisyenlere Destek Programında Son Aşamaya Gelindi

Müzisyenlere Destek Programında Son Aşamaya Gelindi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, pandemi sürecinde maddi zorluklar yaşayan müzisyenlere yönelik başlattığı destek programının sonuçlarını açıkladı...

08 Ocak 2021 - 16:25 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 17:18

Kültür ve Turizm Bakanlığı, pandemi sürecinde büyük maddi zorluklar yaşayan müzisyenler için bir destek programı başlatmıştı. Destek programında son aşamaya gelindiği açıklandı.

24 bin 522 müzisyenin başvurusunu kabul eden bakanlık tarafından müzisyenlere üç ay boyunca ayda 1000 liralık maddi destek sağlanmasına karar verildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Çok kısa bir zamanda sonuçlandırdığımız bu destek programının yanı sıra yine Bakanlığımız kaynaklarından karşılanmak üzere; Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) kendi üyelerine çağrıda bulunarak ayrı ayrı destek programları geliştirmiştir.

MESAM'ın programına 2 bin 559, MSG'nin programına 3 bin 28 ve MÜYORBİR'in programına da 635 olmak üzere toplam 6 bin 222 üye katılım göstermiştir. Toplam 30 bin 744 müzisyen ve sektör emekçisine ulaşacak destek ödemelerinin ilk dilimi, ocak ayı içerisinde tamamlanacaktır. Destek programlarına gösterilen yoğun ilgiden duyduğumuz memnuniyeti belirterek müzik sektörüne hayırlı olmasını dileriz." ifadelerine yer verildi.

Proje adına başvuru yöntemi, başvuruyu yapan birlik, dernek ve sendika isimleri bakanlığa bağlı Yunus Emre Enstitüsü web sitesinde11 Aralık’ta ilan edilecek.

Kaynak: SPUTNIK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Dev Operasyon
İzmir'de Dev Operasyon
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Böyle devam ederse mahsul üretimi tehlikeye girebilir!
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Böyle devam ederse mahsul...