Nazilli Belediyesi ile Nazilli Müteahhitler Derneği(NAMDER)...

Nazilli Belediyesi ile Nazilli Müteahhitler Derneği(NAMDER) arasında protokol imzalandı

05 Mart 2021 - 20:18

Nazilli Belediyesi’nden mesleki eğitime büyük destek


Nazilli Belediyesi ile 4K Uluslararası Belgelendirme İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. arasında mesleki yeterlilik hizmetleri ile ilgili imzalanan protokol kapsamında başta inşaat sektörü olmak üzere az ve çok tehlikeli işyerlerinde çalışanları da kapsayan mesleki yeterlilik eğitimi verilecektir.


Nazilli Belediyesi ile Nazilli Müteahhitler Derneği(NAMDER) arasında protokol imzalandı.


Protokol kapsamında; Müteahhitler Derneği üyesi olarak çalışmalarını sürdüren firmaların sahada çalıştırdıkları personellerine zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne erişimleri sağlanarak sınav ve belgelendirme hizmeti sunulacak.

Mesleki Yeterlilik Belgesi edinecek adaylarda, ilçe sınırları içerisinde ikamet etmek, sınav öncesi verilecek eğitim programına katılmak gibi şartlar aranacak.


Adaylar, ahşap kalıpçı, betonarme demircisi, duvarcı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, sıvacı ve çelik kaynakçısı gibi alanlarda başvuru yapabilecek.


İlçe genelinde verilecek olan eğitimle kentin gelişmesi ve kalkınması adına önemli bir adım atılmış olacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Nazilli’yi birlikte yönetmenin kıvancını yaşıyoruz. Ben bütün mesai arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Süreci daha önce başlattığımızda kendi personelimize yönelik bir çalışma yapmıştık. Ancak sektörlerde yaşanan değişimlere baktığımızda hemşehrilerimizin mal ve can güvenlikleri bizler için büyük bir önem arz ediyor. Bunun da sağlanması noktasında arkadaşlarımız güzel bir çalışma yaptılar. En çok iş kazası yaşanan inşaat sektöründe çalışan hemşehrilerimizin bilinçlenmesi, yetkin kılınması ve belgelerinin olması büyük önem taşıyor. Alacak oldukları bu belgelerle Avrupa’daki ülkelerin tamamında meslek sahibi olmaları da mümkün. Vatandaşlarımızın kazancının yükseltilmesi, ufkunun genişlemesi noktasında güzel bir çalışma olacak. İmzaladığımız protokolle belediye personelimizin yanı sıra kentimizde yaşayan hemşehrilerimize de güzel bir faaliyet sağlamış olacağız. Bu noktada bize yetki ve imkan verdiği için bakanlığımıza ve ilgili müdürlüklerimize de çok teşekkür ediyoruz” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x