NAZİLLİ’DE GÜVERCİN ŞEHRİ İÇİN SPONSOR ARANIYOR

NAZİLLİ'DE GÜVERCİN ŞEHRİ İÇİN SPONSOR ARANIYOR

12 Ekim 2020 - 16:56

NAZİLLİ'DE GÜVERCİN ŞEHRİ İÇİN SPONSOR ARANIYOR.

Nazilli Güvercin, Kanarya, Süs Tavukları ve Akvarist Yetiştirme Üretme Derneği, ‘Güvercin Şehri’ projesinin tanıtımı için basınla yemekte buluştu. Dernek Başkanı Murat Şimşek, projeye en yüksek yardımı yapan sponsorun ismini vereceğini duyurdu.

Nazilli’de yıllardır hizmet veren Nazilli Güvercin, Kanarya, Süs Tavukları ve Akvarist Yetiştirme Üretme Derneği, ‘Güvercin Şehri’ adında bir proje için hazırlıklara başladı. 12 bin 360 metrekare arsa üzerinde yapılması planlanan projede kafe, restoran, 74 kümes, 3 tane at ahırı, cemiyet salonu ve piknik alanı olması planlanıyor. Güvercin Şehri projesnin alanı Nazilli’de, Dere Ağzı yolu atış poligonunun 150 metre ilerisinde bulunuyor. Proje için sponsor arayışında olduklarını belirten Başkan Murat Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak bütün etkinliklerinde destek olan Depo Vit ve Pigeon Feed Tippler firmaları ile anlaştı.Yeni Sanayi girişinde bulunan Salman Pide’de yemekte buluşan gazeteciler ve Nazilli Güvercin, Kanarya, Süs Tavukları ve Akvarist Yetiştirme Üretme Derneği Başkanı Murat Şimşek’e destek için Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da eşlik etti. 

PROJE TÜRKİYE’DE İLK Yemekte konuşma yapan Nazilli Güvercin, Kanarya, Süs Tavukları ve Akvarist Yetiştirme Üretme Derneği Başkanı Murat Şimşek, yapılacak proje hakkında bilgi verdi. Şimşek, bu proje için uzun vadede sponsorlara ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Kısa vadede bu işi yapabilmek için derneğimize en yüksek yardımı bulunan kişi, kurum, kuruluş veya şirketler kim olursa kuracak olduğumuz şehrin ismi olarak onun istediği ismi koyacağız. Ama şehrin adı belli önüne gelecek isim ve Güvercin Şehri. Kürşat Başkanımızdan bir omuz atarak yürüyüş yolları, artezyen ve tuvaletlerini yapmalarını istedik. Yerini belediyemizden kiraladık ve projemizin maliyetinin 2 milyon olmasını planlıyoruz. Şu anda 2 sponsorumuz var, 3-4 tane daha görüşmelerimiz devam ediyor. Bu projenin Türkiye’de bir eşi olmayacak. 60 metrekare hobi bahçesi olacak. İsteyen istediğini buralarda bakacak ya da yetiştirecek. Tek şartımız derneğimize üye olmak. Projemizin etrafına güvercin evleri yapacağız. İnsanlarımızla güvercinler bir arada olacak. Martta orada faaliyete geçeceğiz” şeklinde konuştu. “PROJENİN TOPLUMA FAYDASI OLACAK”Nazilli Belediyesi’nin elinden gelen desteği vermek için hazır olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Burada güzel bir eser oluşturulmuş. Şehrin merkezinde böyle bir eser artık yetmemeye başlamış. Alan dar, etrafında yerleşimler olunca da konut sahipleri davalar açmış. Bir taraftan da topluma faydalı olan bir dernek var. Sevenleri olduğu gibi, faydalı işlerin de yapılabileceği örneğin sokak canları bakılabilir. Topluma faydası da olacak. Karşılıklı anlayış çerçevesinde hareket ettik. İnşallah proje sponsorluklarının da destekleriyle en kısa zamanda bitmesini diliyorum. Biz Nazilli’yi birlikte yöneteceğiz demiştik. Belediye olarak biz de elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız. İnşallah en kısa sürede sürede tamamlanır. Düşünülen o güzel olayları en kısa sürede yaşarız” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler...
Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip...