Nazilli’de Toplu İş Sözleşmesi Bilgilendirme Toplantısı...

Nazilli’de Toplu İş Sözleşmesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

10 Mart 2021 - 21:33

Nazilli’de Toplu İş Sözleşmesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Belediye İş Sendikası Aydın İl Başkanı Hidayet Yaman ve Nazilli Baş Temsilcisi Öner Balcı, Toplu İş Sözleşmesi Bilgilendirme Toplantıları kapsamında, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde belediye personeli ile bir araya geldi. 


EN DÜŞÜK MAAŞ 3 BİN 700 TL OLDU

1 Mart 2021 itibariyle zamlı maaş ödemelerinin başlatıldığını ifade eden Başkan Özcan; “Biz sizleri, memlekete hizmet etme noktasında beraber hareket ettiğimiz mesai arkadaşlarımız olarak görüyor ve o şekilde davranmaya çalışıyoruz. Güzel bir sözleşme süreci oldu. Taraflar kendi taleplerini dile getirdi. Ortak bir noktada uzlaşıldı. Yasal süreç tamamlandı ve yasal, hukuki ve ekonomik alanda ciddi kazanımlar elde edildi. Burada olan ve olmayan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde de büyük bir fedakarlık göstererek gerek hafta içi gerekse hafta sonunda hep birlikte çalıştık. Sendikamızla yaptığımız sözleşmenin ardından 1 Mart 2021 itibariyle ödenen maaşlara belirlenen zamlar yansıtılmış oldu. O süreçte pek çok belediye açıklama yapmıştı. Bizler sürecin tamamlanmasının daha doğru olacağını düşündük. Bugün geldiğimiz noktada Nazilli Belediyesi en düşük maaşı 3 bin 700 TL olarak ödemektedir. Katkı sunan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.


Göreve geldiği ilk günden bu yana işçi haklarının verilmesi noktasında büyük bir hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Başkan Özcan; “Bundan sonra daha çok çalışıp, vatandaşımızın işini en iyi şekilde çözeceğiz. Bugüne kadar bunu başardık, yarınlarda da hemşehrilerimize hizmet noktasında elimizden gelenin fazlasını yapmak için gayret edeceğiz. Bundan sonra verecek olduğunuz hizmetler için her birinize peşinen teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yapılan sözleşme kapsamında belediye çalışanlarına ekonomik ve idari anlamda pek çok kazanım sağlandığının altını çizen Yaman; “Öncelikle hepinizi şahsım ve sendikam adına selamlıyorum. Bizler sizin için elimizden geleni yaptık. Bundan sonraki süreçte daha iyisini yapmak için çalışacağız. Bu süreçte bizlere destek olan başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Emeğe ve emekçiye saygı gösterdiğiniz sürece biz emekçilerin baş tacısınız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x