Nazilli Kültür Merkezi Bilmecesine Son .

Nazilli Kültür Merkezi Bilmecesine Son .

01 Ekim 2020 - 16:58

Nazilli Kültür Merkezi Bilmecesine Son 

Yıllarca önce yapılan Nazilli merkezinin dışında bulunan Kültür Merkezi Atıl vaziyetteydi. Hiç bir kurumun veya okulun sahip çıkmadığı kültür merkezi aslında çok modern bir şekilde inşa edilmişti.

 Merkeze uzak olması nedeniyle bugüne kadar kullanılmamış adeta çürümeye terk edilmiş bir alandı.Fakat son günlerde Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve Ak Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim'in üstün gayretleriyle hem kültür merkezinin canlanması hemde bölgeye hareket gelmesi için gerekli çalışmalar yapılarak  önce İlçe Halk Kütüphanesini daha sonra da Halk Eğitim Merkezini oraya taşıtmışlardır. Kültür Bakanlığı ve Aydın İl Kültür Müdürlüğü buraya sahip çıkarak modern, ilçeye yakışır bir Kütüphane haline getirmişler okuyucuların piyasada bulamadıkları kitaplarla takviye edilen kütüphane yeni yüzüyle siz okuyucularını  beklemektedir.. Kütüphane eski yerinde de hizmete devam edecek. 1. sınıflar ile 7. sınıflar olarak çocuk bölümü açık olacaktır. Ayrıca ders yapmaya için gelen gençlerimizde Kütüphanede bulunan okuma salonlarını kullanmaya devam edeceklerdir. Şirinevler de bulunan Kültür Merkezindeki Kütüphanede çocuk bölümünde play steşın, çocuk Tv de bulunmakta. Kütüphane Yetişkin ve Çocuk bölümü ile sizleri beklemektedir.

Son Günlerde Covit-19'la mücadele kapsamında olan kurumlar gibi buralara girişte HES kodu uygulaması yapılacaktır.

EKİM ayı içersinde Açılması beklenen Kütüphanede son rütuşlar yapılmakta okuyucuya daha iyi ve sağlıklı hizmet verilmesi içinde gerekli argümanlar yerleştirilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
35 Atom Bombası Gücünde.
35 Atom Bombası Gücünde.
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti