Nazilli Ülkü Ocakları’ndan lokma hayrı

Nazilli Ülkü Ocakları’ndan lokma hayrı

12 Mart 2021 - 21:03

Nazilli Ülkü Ocakları’ndan lokma hayrı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılında Nazilli Ülkü Ocakları lokma hayrında bulundu.

HASAN CAN TUNÇER-Kıbrıs Caddesi’nde yapılan lokma hayrına MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Tayfun Şan, Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Arıkan, ülkücüler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkanlar Alıcık, Şan ve Arıkan vatandaşlara lokma ikramında bulundu.


Nazilli Ülkü Ocakları etkinlik kapsamında bugün, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100.yıl anısına 100 adet Türk bayrağı dağıttı.


Burada günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Başkan Arıkan, İstiklal Marşı’nın, milletin bağımsızlık mücadelesi sürecinde içinde bulunduğu zorlu mücadeleyi anlattığını belirterek, “Her kıtası ayrı bir destanı anlatan marşımız, ilk kıtasında bayrağımıza ithaf edilmiştir. Bayrağımız her zaman olduğu gibi gönderde özgürce dalgalanacak ve ilelebet devam ederek büyük milletimiz şanlı bayrağımız gölgesinde edeb müddet yaşayacaktır. Milletimiz vatan, bayrak, devlet, iman harcıyla yoğrulmuştur. Vatanımızın her karışı şehit kanıyla sulanmış, atalarının hatırasını emanet bilinci ile koruyan Türk milleti ihtiyaç dâhilinde her zaman candan vazgeçmeye hazırdır. Rabbim İstiklal Mücadelesi veren tüm ecdadımıza rahmetiyle muamele eylesin İnşallah.Şanlı ecdadımızdan ve şehitlerimizden Allah razı olsun. Bu hafta İstiklal Marşımızın kabulünün 100.yılı ve Çanakkale Şehitleri haftası. Vatan, millet, bayrak, devlet mücadelesinde emek veren, canı ile Al bayrağımıza renk olan tüm şehitlerimizi rahmet ve özlemle anıyorum. Ruhları Şad, mekânları cennet olsun. Bu anlamlı günde 100.yıl anısına 100 adet Türk Bayrağı dağıttık. Hemen akabinde hem İstiklal Şairimiz, hem de şehitlerimiz için lokma hayrı yapıyoruz. Sabah erken saatlerde şehitlik ziyaretimizi yaparak, tüm şehitlerimizi ve şanlı ecdadımızı dualarla yâd ettik” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x