Nazillili çiftçiler iftarda buluştu.

Nazillili çiftçiler iftarda buluştu.

15 Mayıs 2019 - 20:26

Nazillili çiftçiler iftarda buluştu

Nazilli Ziraat Odası, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle iftar programı düzenledi. Etkinliğin sonunda Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle Nazilli Ziraat Odası tarafından geniş katılımlı bir iftar programı gerçekleştirildi. Her sene tarla etkinliğiyle kutlanan Çiftçiler Günü, Ramazan nedeniyle iftar yemeğiyle kutlandı. Nazilli Öğretmenevi’nde verilen yemeğe Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Sunay Güler, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, NZO Meclis Başkanı Mesut Yörükoğlu, Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve üreticiler katıldı. İftar yemeği sonrasında dua edilirken, ardından Özcan ve İzgü, günün anlam ve önemine dair konuşmalarını yaptı.  

  “HER ZAMAN YANINIZDA OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

  "Bugün benim birçok anlamlı olayın yaşandığı bir gün" diyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Ayrıca da doğum günüm. Gerçekten üreten değerli çiftçilerimizin günlerini kutluyorum. Sizler varsanız bizler varız. Sizlerin ürettikleriyle biz hayatta kalıyoruz. Her zaman yanınızda olmaya çalışacağız” dedi.

  "BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON OLSUN"

  Başkan Özcan’a katılımı nedeniyle teşekkür eden Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ise, “Çiftçiler Günü'nü hep beraber kutlayalım istedik. Çiftçilerimiz zor şartlar altında olsa da üretimden hiçbir zaman vazgeçmeyi düşünmez. Hayvanların ve insanların gıda ihtiyaçlarını karşılamak için gecesini gündüzüne katan tüm çiftçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sezonun bol ve bereketli sezon olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

  “HER TÜRLÜ SAYGIYI HAK ETTİĞİNE İNANIYORUM”

  Dünyanın en zor zanaatını yapanın çiftçiler olduğunu dile getiren Nazilli Ziraat Odası Meclis Başkanı Mesut Yörükoğlu da, “Doğa koşullarıyla mücadele ettikleri kadar, piyasa koşullarıyla da mücadele edip ayakta durmaya çalışan bir üretim kesimi. Bugün insanlık gelişimine baktığımızda tarım çağından sanayi çağının doğduğunu görürsünüz. Türkiye’nin de olmazsa olmazlarından biri, tarımı geliştirip tarıma bağlı sanayiyle gelişmesidir. Bu gelişimde etkili olan biz çiftçilerin her türlü desteği, her türlü saygıyı hak ettiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.  

  BAŞKAN ÖZCAN’IN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI

  Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, Başkan Kürşat Engin Özcan’ın doğum günü olması nedeniyle sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. Özcan’ın 43’ncü yaşının hayırlı olmasını dileyen İzgü, Başkan Özcan ve Yörükoğlu ile birlikte pastanın mumunu üfledi.      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HSK açıkladı! İşte mahkemelerde duruşmaların başlayacağı tarih
HSK açıkladı! İşte mahkemelerde duruşmaların başlayacağı...
Uzmanından 'Çocuklar günde bir şişe maden suyu tüketmeli' önerisi
Uzmanından 'Çocuklar günde bir şişe maden suyu tüketmeli'...