Netanyahu: Arap liderlerle gizli görüşmeler yapıyoruz!

Netanyahu: Arap liderlerle gizli görüşmeler yapıyoruz!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump ın kıdemli danışmanı ve asistanı Jared Kushner ın ve Trump ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O Brian ile yaptığı görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu. İsrail in Arap liderlerle ikili ilişkiler kurma konusunda kapalı kapılar arkasında görüşmelerde bulunduğunu söyleyen Netanyahu, “İsrail ile ilişkilerini normalleştirmek isteyen Arap ve Müslüman liderlerle pek çoğu kamuoyunun bilgisi dışında […]

31 Ağustos 2020 - 07:36

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump ın kıdemli danışmanı ve asistanı Jared Kushner ın ve Trump ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O Brian ile yaptığı görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

İsrail in Arap liderlerle ikili ilişkiler kurma konusunda kapalı kapılar arkasında görüşmelerde bulunduğunu söyleyen Netanyahu, “İsrail ile ilişkilerini normalleştirmek isteyen Arap ve Müslüman liderlerle pek çoğu kamuoyunun bilgisi dışında görüşmeler yapılıyor” ifadelerini kullandı.

İSRAİL ARTIK ÜRÜNLERİNİ BAE YE İHRAÇ EDEBİLECEK

Kushner ve O Brian, bu ayın başlarında tam diplomatik bağların kurulması konusunda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile bir anlaşmanın imzalanmasının ardından normalleşme görüşmeleri için İsrail e gitti.

Cumartesi günü Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan, İsrail in ekonomik boykotunu kaldıran bir kararname çıkardı.

BAE deki şirketlerin ve bireysel girişimcilerin İsrail işletmeleriyle ticaret ve finansal anlaşmalar yapmalarına izin verdi. İsrail artık BAE ye her türlü mal ve ürün ihraç edebilecek.

Netanyahu hareketin iki ülke arasında ekonomik işbirliğinin yolunu açtığını söyleyerek BAE'nin, İsrail'e yönelik boykotu sona erdirmesini alkışladı. ()

İLGİLİ HABERAnlaşmanın ardından bir ilk! İsrail den kalkan uçak BAE ye gidecek

İLGİLİ HABERİsrail den Hamas üyelerine vatandaşlık iddiası!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"100 YILLIK KULÜPLERE SİYASET BULAŞTIRILMASIN"
Filyasyon olmasaydı ne olurdu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı
Filyasyon olmasaydı ne olurdu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca...