Pandemi Sürecinde Deneysel Film Festivali

Pandemi Sürecinde Deneysel Film Festivali

Pandemi sürecinde değişen izleme alışkanlıklarına yönelik deneysel bir proje geliştiren Göteborg Film Festivali, bir sinemaseveri bir hafta boyunca izole bir şekilde film izlemek üzere ıssız bir deniz fenerine gönderiyor...

06 Ocak 2021 - 14:11 - Güncelleme: 06 Ocak 2021 - 14:44

Pandemi döneminin değişen izleme alışkanlıklarına yönelik deneysel proje geliştiren Göteborg Film Festivali, önümüzdeki günlerde belirlenecek sinemaseverleri, dış dünyadan izole bir hâlde bir hafta boyunca tek başına film izlemek üzere belirli mekânlara gönderecek.

Bu mekânlardan biri de izole bir deniz feneri olacak. Kuzey Denizi’nde yer alan Pater Noster Adası’na gönderilecek olan sinemasever, bir hafta boyunca tek başına kalacak ve festivalin sunacağı 60 yeni filmi seyredecek. Adaya giderken yanına telefon ya da kitap alamayacak. Böylece adada geçireceği bir hafta boyunca odağının tamamen filmlerde olması sağlanacak.
FESTİVAL DİJİTAL ORTAMDA GERÇEKLEŞECEK

Pater Noster Adası’ndaki deniz fenerine gidecek bu sinemaseverin yanı sıra festival iki kişiye daha  gösterim düzenleyecek. Bu iki kişiden biri, İsveç’in en büyük arenalarından biri olan Scandinavium’da, diğeri ise İsveç’in önde gelen sinema salonlarından Draken Cinema’da tek başına filmleri izleyecek. Festivalin geri kalanı ise, son dönemde düzenlenen pek çok film festivali gibi tamamen dijital ortamda, çevrimiçi gösterimlerle gerçekleşecek.

Kaynak: cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı