‘Param olsa Türkiye’ye yatırırım’

‘Param olsa Türkiye’ye yatırırım’

Yabancı yatırımcıların sık sık kapısını çalarak ‘Nereye yatırım yapalım’ dediğini anlatan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, “Yabancılar sorduğu zaman ‘Param olsaydı kesinlikle Türkiye’ye yatırım’ diyorum. Türkiye’ye güven...

14 Eylül 2019 - 09:05

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, EBRD’nin Türkiye’de yatırıma başlamasının 10. yıldönümü nedeniyle geldiği İstanbul’da Hürriyet’e konuştu. Chakrabarti, “Herhangi bir yabancı yatırımcı bana sorduğu zaman ‘param olsaydı kesinlikle Türkiye yatırım yapacağım bir ülke olurdu’ diyorum, benim param yok ama EBRD’nin var, bu yüzden de bu ülkeye inanıyoruz ve yatırım yapıyoruz” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la İstanbul’daki görüşme öncesi konuşan Chakrabarti, “EBRD, Türkiye ekonomisindeki dönüşümün bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyor.

Bizim Türkiye’de yaptığımı çalışmalar, Türkiye’nin yükselen bir piyasa olarak dönüşümünün hızlanmasına gerçekten yardımcı oldu. Ve Türkiye’nin de EBRD’nin dönüşmesinde rolü oldu. Türkiye’deki geçmişimiz tarihi açıdan da önemli çünkü biz Türkiye’den önce sadece Doğu Bloğu’ndaki eski komünist ülkelere yatırım yapardık ve eskiden komünist olmayan ilk ülke. Türkiye’de elde ettiğimiz başarı nedeniyle, buradaki deneyimimizden öğrendiklerimizi diğer ülkelere de taşıdık ve Türkiye’den sonra Ortadoğu, Kuzey Afrika, Yunanistan ve Kıbrıs’a da yatırım yaptık”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hurriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Aydın Milletvekili Sezgin Aydın’daki JES’lerin yarattığı tahribatı gündeme getirdi.
İyi Parti Aydın Milletvekili Sezgin Aydın’daki JES’lerin...
*KÜÇÜK YATIRIMCIYA BÜYÜK PROJELERE KATILMA İMKANI*.
*KÜÇÜK YATIRIMCIYA BÜYÜK PROJELERE KATILMA İMKANI*.