Park halindeki araçlara kartvizit , broşür koyana,9 bin 898 TL...

Park halindeki araçlara kartvizit , broşür koyana,9 bin 898 TL ceza!

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, park halindeki araçların camlarına el ilanı ile kartvizit bırakan kişi ve işletmelere, belediye tarafından Kabahatler Kanunu'na göre 320 TL'den başlayan para cezası verilecek. Ceza, suçun tekrarı halinde üst sınır olan 9 bin 898 TL'ye kadar çıkacak.

01 Ağustos 2019 - 08:27 - Güncelleme: 01 Ağustos 2019 - 11:51

Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelinde park halindeki araçların camlarına el ilanı ve kartvizit bırakan kişi ve işletmelere karşı harekete geçti. Vatandaşların da yoğun şikayetlerine neden olan sorunla mücadele için Zabıta Müdürlüğü bünyesinde özel ekip kuruldu.

RAKAM GİDEREK ARTACAK

Uygulama kapsamında, araçlara reklam amaçlı olarak ilanı ya da kartviziti bırakılan ticari işletmeler tek tek tespit edilecek. Zabıta ekibi tarafından sorumlulara Kabahatler Kanunu'na göre 320 liradan başlayan para cezaları kesilecek, ruhsat denetimleri de yapılacak. Suçun tekrarı halinde, üst sınır 9 bin 898 lira olmak üzere, giderek artan miktarlarda para cezaları verilmeye devam edilecek. Özellikle masaj salonları sıkı takip altına alınacak, gerekli durumlarda Emniyet'e de ihbar yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Marmara'da beklenen deprem diğer ülkelerden de hissedilecek"
4 yıl önce hazırlanan gerilim haritasında dikkat çeken Elazığ depremi detayı!
4 yıl önce hazırlanan gerilim haritasında dikkat çeken Elazığ...