Pfizer ABD’de Ruhsat Başvurusu İçin Seçim Sonrasını İşaret...

Pfizer ABD’de Ruhsat Başvurusu İçin Seçim Sonrasını İşaret Etti

İlaç firması Pfizer, Alman BioNTech şirketiyle ortak geliştirdiği Corona virüsü aşısının ABD’de ruhsat başvurusunun yapılmasının Kasım sonunda mümkün olduğunu açıkladı. Bu açıklama, Corona aşısının 2020 yılı bitmeden Amerika'ya gelebileceği anlamına geliyor

17 Ekim 2020 - 09:02

İlaç firması Pfizer, Alman BioNTech şirketiyle ortak geliştirdiği Corona virüsü aşısının ABD’de ruhsat başvurusunun yapılmasının Kasım sonunda mümkün olduğunu açıkladı. Bu açıklama, Corona aşısının 2020 yılı bitmeden Amerika'ya gelebileceği anlamına geliyor.

Pfizer CEO'su Albert Bourla firmanın internet sitesinde yayınlanan açıklamasında, "Olumlu verilerin geleceğini varsayacak olursak, Pfizer, Amerika'da Acil Kullanım Ruhsatı başvurusunu, Kasım ayının üçüncü haftasında aşı güvenliğine ilişkin aşamaya erişildiğinde yapabilir" dedi.

Bourla, yapacakları başvurunun, aşının etkinliğine ilişkin ilk veriler dahil bazı unsurlara bağlı olduğunu, bu verilere Ekim sonuna kadar erişip-erişemeyeceklerinin belli olmadığını kaydetti.

Pfizer'ın açıkladığı takvim, aynı zamanda bir Corona aşısının Başkan Trump'ın söz verdiğinin aksine ABD’de başkanlık seçimlerinden önce piyasaya sürülemeyeceğine işaret ediyor. Pfizer, 40 bin kişi üzerinde yapılan klinik deneylerine dayanarak aşının etkili olup-olmadığını bu ay açıklayabileceğini de bildirdi. Ancak firma, güvenlik verilerine de ihtiyacı olduğunu, bu verilere erişimin ise gelecek aydan önce mümkün olmayacağını kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
35 Atom Bombası Gücünde.
35 Atom Bombası Gücünde.
Dilay Kemer kimdir? Son dakika FB TV sunucusu Dilay Kemer hayatını kaybetti
Dilay Kemer kimdir? Son dakika FB TV sunucusu Dilay Kemer hayatını...