Pınar’ın katili 5 milyon tazminat ödemeyi kabul etti

Pınar’ın katili 5 milyon tazminat ödemeyi kabul etti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz da kayboldu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar sırasında şüpheli ifadeleri nedeniyle gözaltına alınan Cemal Metin Avcı ifadesinde Pınar ı çıkan kavgada elleriyle boğup öldürdüğünü bağ evinde cesedini çöp varilinde yakıp üzerine beton döktüğünü […]

07 Ekim 2020 - 09:35

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz da kayboldu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı.

Yapılan çalışmalar sırasında şüpheli ifadeleri nedeniyle gözaltına alınan Cemal Metin Avcı ifadesinde Pınar ı çıkan kavgada elleriyle boğup öldürdüğünü bağ evinde cesedini çöp varilinde yakıp üzerine beton döktüğünü itiraf etti.

Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar ın yanmış cesedine ulaşıldı. Pınar Gültekin, memleketi Bitlis in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Şüpheli Cemal Metin Avcı ise sevk edildiği adliyede ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek suçundan tutuklandı.

EŞİ BOŞANMA DAVASI AÇTI

Bütün bu gelişmeler yaşanırken Cemal Metin Avcı nın psikolojik tedavi gören ve sakinleştirici ilaçlarla ayakta durabilen eşi Eda Avcı, avukatı Doğukan Uzakgiden e vekalet verip 29 Temmuz da Muğla 1 inci Aile Mahkemesi nde anlaşmalı boşanma davası açtı.

5 MİLYON LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Tarafların imza altına aldığı Cemal Metin Avcı nın eşi Eda Avcı ya maddi, manevi toplam 5 milyon lira tazminat ödemeyi ve Muğla daki bir taşınmaz ile iki aracı vermeyi kabul ettiği protokol de mahkemeye sunuldu.

Çiftin müşterek kız çocuğunun velayetinin annesinde olması ve Cemal Metin Avcı nın karar kesinleştikten sonra çocuğu için aylık 2 bin 500 lira nafaka ödeyeceği de protokolde yer aldı.

HAKİM DURUŞMAYI ERTELEDİ

Davanın görülmesine ise bugün Muğla 1 inci Aile Mahkemesi nde başlandı. Davaya tarafların avukatları katılırken, davacı Eda Avcı duruşmaya gelmedi. Eda Avcı nın avukatı aracılığıyla mahkemeye yazılı ifadesini sunmasının ardından mahkeme hakimi, duruşmayı erteledi.

Dava kapsamında cezaevinde olan Cemal Metin Avcı nın ise talimatla Afyonkarahisar 1. Aile Mahkemesi nde ifadesinin alındığı öğrenildi.

İlginizi ÇekebilirPınar Gültekin in katili kardeşine kokoreç yaktığını söylemiş

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi