Plastik ve Ambalaj Sektörü Ele Alındı

Plastik ve Ambalaj Sektörü Ele Alındı

Kanal Ege Televizyonunda çeşitli sektörlerin uzmanlarını ağırlayan Sektör Analiz programının bu hafta ki konuğu Tek Pak Plastik Genel Müdürü Hikmet Tulgay konuk oldu.

30 Temmuz 2019 - 17:36 - Güncelleme: 30 Temmuz 2019 - 18:02

Kanal Ege Televizyonunda çeşitli sektörlerin uzmanlarını ağırlayan Sektör Analiz programının bu hafta ki konuğu Tek Pak Plastik Genel Müdürü Hikmet Tulgay konuk oldu.

Ozancan Yıldırım ve Sevde Yıldırım bu hafta Ambalaj ve Plastik Sektörünün sorunlarına değindi. 2 yıldır plastik ve ambalaj sektörü içerisinde yer aldıklarını belirten Hikmet Tulgay, döviz dalgalanmarının üreticiden çok tüketicileri etkilediğini dikkat çekerek “ Döviz dalgalanmaları her sektörğü tabi ki etkiliyor. Bizler de ambalaj ve plastik sektörü olarak büyük dalgalanmaların tabi ki etkilerini gördük. Dolar aslında bizi direk etkilemiyor ama dolaylı yollardan etkilerini görebiliyoruz. Sonuçta hammaddemizi ne kadar yerli ürün olarak kullansakta yurtdışından geliyor ve dolar baz alınıyor ve bu yüzden bu artış müşterilere de yansıtılıyor. Bu dalgalanmaların daha çok tüketiciye zararı oluyor. İnsanlar doların dalgalanmasından dolayı korkuyorlar ve çekiniyorlar.” dedi.

Güvenilir yerlerden ürün alınmalı...”

Plastik kullanımının insan sağlığına etkilerini de anlatan Tulgay şunları dile getirdi; “ İyi yerlerden bilindik yerlerden ürünlerin alıması çok önemli çünkü orada ki ürünler kaliteli ve profesyonel kişiler tarafından yapılıyor ve bunun yanı sıra hurda kullanımı ikinci üçüncü üretim malzemeleri kullanılmıyor zaten o yüzden tüketicilerin telaş edecekleri bir konu yok.” 

Sektör fuarının önemine de değinen Tek Pak Plastik Genel Müdürü Hikmet Tulgay, “ Fuarlar her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüz içinde çok önem taşıyor. Daha iki yıllık bir firma olduğumuz için bu dönemde sadece ziyaretçi olarak katıldık fuarlara ama önümüzdeki dönemlerde katılımcı firmalar arasında da yer almak istiyoruz. Fuarlar sosyalleşme açısından da çok önemli tanışıyorsunuz ikili görüşmeler yapabiliyorsunuz” diye konuştu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Marmara'da beklenen deprem diğer ülkelerden de hissedilecek"
4 yıl önce hazırlanan gerilim haritasında dikkat çeken Elazığ depremi detayı!
4 yıl önce hazırlanan gerilim haritasında dikkat çeken Elazığ...