Putin ’İyilik Çemberi’ için imzayı attı: SMA dahil nadir...

Putin 'İyilik Çemberi' için imzayı attı: SMA dahil nadir hastalıkları bulunan çocuklara yardım için vakıf kuruluyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, SMA da dahil olmak üzere, hayati tehlike arz eden ve kronik ciddi hastalıkları bulunan çocuklara yardım etmeye yönelik ‘İyilik Çemberi’ isimli vakfın kurulması için kararname imzaladı...

06 Ocak 2021 - 17:55

Kremlin, Putin’in nadir hastalıkları bulunan çocuklara yardım amacıyla kurulacak vakıf için  kararname imzaladığını bildirdi.

Açıklamaya göre, ‘İyilik Çemberi’ isimli vakfın başına St. Petersburg’da 2010 yılında faaliyete başlayan ve ağır hastalıkları olan çocuklara yönelik İlk Devlet Çocuk Bakımevi’nin kurucusu Aleksandr Tkaçenko atandı. Putin, nadir hastalığı olan çocuklara yardım etmek amacıyla yıllık gelirleri 5 milyon ruble (yaklaşık 500 bin TL) üzerinde olan bireylerin gelir vergileriyle finanse edilecek bir vakıf kurulacağını dün duyurmuştu.

Vakıf paralarından yaklaşık 1 milyar rublenin 5 bin kadar çocuğa tıbbi cihaz sağlanması, 3 milyar rublenin ise 10 binden fazla çocuğa teknik rehabilitasyon araçlarının sağlanması için aktarılması öngörülüyor. İlk sırada spinal muskuler atrofi (SMA hastalığı) olan çocuk grupları için ilaç satın alınması gerekecek.

Kaynak: Sputnik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!
İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!
İzmir’de kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldı?
İzmir’de kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldı?