Ralli 27 Yıl sonra Bodrum’a geri dönüyor

Ralli 27 Yıl sonra Bodrum'a geri dönüyor

Otomobil sporlarında 2021 Demir Berberoğlu Sezonu ilk organizasyonu 10-11 Nisan tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirilecek. Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) arasında gerçekleşen görüşmeler sonrasında, Rallinin Bodrum’a geri döneceği açıklandı. Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından, BOTAV öncülüğünde düzenlenecek olan Rally 27 yıl aradan sonra Bodrum yarımadasında gerçekleştirilecek ilk ralli olacak...

24 Şubat 2021 - 12:33 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 12:38

Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından, BOTAV öncülüğünde düzenlenecek olan Rally 27 yıl aradan sonra Bodrum yarımadasında gerçekleştirilecek ilk ralli olacak.

Ralli daha önce bu sporun öncülerinden olan Şevki Gökerman adıyla anılacak 2021 TOSFED Ralli Kupası’nın ilk yarışı olan organizasyon, 10 Nisan Cumartesi akşam saat 18:30’da açılış kokteyli ve start seremonisi ile başlayacak. Servis alanı ve ralli merkezi olarak TED Bodrum Koleji’nin kullanılacağı organizasyon, 11 Nisan Pazar günü 09:30’da başlayarak Yalıçiftlik-Kızılağaç bölgesindeki 6 özel etabın geçilmesinin ardından, finiş podyumunda düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret ederek Rally Bodrum hakkında görüşen TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, kendisine otomobil sporlarına katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti. Bodrum gibi önemli bir bölgede bu tür organizasyonların yapılıyor olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti  dile getiren Üçlertoprağı, “Yerel yönetimlerin otomobil sporlarını sahiplenmesi sayesinde sporumuzun farklı bölgelerle tanışması bizim için çok önemli. Rally Bodrum organizasyonun geleneksel hale geleceğine ve başarılı bir sezon açılışına ev sahipliği yapacağına inanıyoruz.” Açıklamalarında bulundu. 

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, sportif organizasyonların, hem Bodrum ekonomisine hem de tanıtımına katacağı değer ile turizme katkısının altını çizerek, bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan her zaman için mutluluk duyduklarını ve Bodrum’un hedefinin uluslararası organizasyonlar olduğunu belirtti

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x