Ramazan İzol’den ’Türkiye’nin Derin Aklı’ kitabı

Ramazan İzol'den 'Türkiye'nin Derin Aklı' kitabı

Kitabın gelirin Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak.

14 Mayıs 2019 - 16:04

Güneydoğunun genç kanaat önderlerinden olan ve gündemdeki olaylarla ilgili başarılı öngürleriyle dikkatleri üzerine çeken Ramazan İzol şimdi de Türkiye’nin Derin Aklı isimli kitabını okuyuculara sunmak İçin gün sayıyor.

Kitabın geliri Mehmetçik Vakfı'na

Aldığı notları, yaptığı açıklamalarını biriktirdiği bir kitap hazırlığı içerisinde olduğunu aktaran Ramazan İzol, “Kitabımızın ismini ‘Türkiye’nin Derin Aklı’ olarak belirledik. İnşallah yazın başında bu kitabı yayına süreceğiz. Yayıneviyle anlaştık. Biz bu kitabın gelirinden bir kuruş bile cebimize koymayacağız. Kitabın geliri tamamen Mehmetçik Vakfına bağışlanacak" dedi.

Tarihimiz 90 yıl ile sınırlı değil

Kitabın içeriği hakkında bilgilendirmelerde bulunan Ramazan İzol, "Yaklaşık 120 sayfalık bir kitap olacak. Kitabın içeriğinin sadece Türkiye’den ibaret olmadığı ve topraklarımızın sadece bu sınırlar içinde olmadığı, tarihimizin sadece 90 yıllık bir tarih ile sınırlı olmadığı, derin bir akıl olduğu, bu akılın önce yapmış olduğu çalışmalar ve sonra yapacağı çalışmaları oluşturmaktadır. Devletimizin lehine çalışan derin aklın aslında 7 bin senelik bir geçmişi olduğu, bu tarih boyunca neler yaşandığı, yakın geçmişte neler olduğu ve o aklın şuan nasıl çalıştığı, içeride ve dışarıda oynanan oyunların ne kadar farkında olduğumuzu ve bu oyunların içinde ne kadar olduğumuzu bu kitap içerisinde paylaşıyoruz" sözlerine yer verdi.

"Devletimizi merak eden herkesin elinden düşürmeyeceği bir kitap olacak"

İzol, "Mesela kitabın içinde yer alan bilgilerden bir örnek vermek istiyorum. Amerika 4 bin tır silah ve uçaklar dolusu mühimmatı PYD’ye vermedi. Bunun yüzde 10’luk bir kısmı PYD’ye geçti. Yüzde 90’lık kısmı DAEŞ’e verildi. DAEŞ’in ileriki süreçte savaşacağı noktalara gitmesi için yüzde 90’lık mühimmat onlara teslim edildi. Trump, Sisi, Suudi Arabistan Kralı Selman’ın yapmış olduğu üçlü zirve ve Cumhurbaşkanımız, Putin ve Ruhani’nin yapmış olduğu üçlü zirveye bakacak olursak şuanda bir devlet savaşı olduğunu söyleyebiliriz. Kitabımızda hiç yazılmamış, konuşulmamış ve konuşmaya cesaret edilememiş birçok şeyi ifade edeceğiz. Devletimizi merak eden herkesin elinden düşürmeyeceği bir kitap olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Ramazan İzol kimdir? 

Memleketi Şanlıurfa Olan Ramazan izol 15 Nisan 1987’de  İzmir'de doğmuştur. İlk ve ortaokulu Hüseyin Avni İlköğretim Okulu'nda okuduktan sonra lise öğretimini Gaziemir Ticaret Meslek Lisesi'nde okudu. Sonrasında üniversite öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nde tamamlamıştır. Küçük yaşlardan beri kendisini siyasi, ekonomik, tarihi gibi araştırmalara adayan İzol genç yaşta her konuda bilgi sahibi olup vatanı için kollarını sıvamıştır. Özellikle güneydoğuda terörle mücadeleye başlayan İzol, bölge halkının birlik beraberliğini sağlamak için mesafeler kat etmiştir. Bu başarılardan dolayı dönemin Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da takdirini kazanmıştır. Artık bölgede genç kanaat önderi olan İzol, bir çok yerel ve ulusal basına verdiği demeçlerde başarılı öngörüsü ile daha çok takdir kazanmış ve artık basın mensuplarının da gıpta ile baktığı bir kimliğe bürünmüştür. Siyasetçiden çok devletçi bir kimliğe sahip olan Ramazan İzol, edindiği bilgiler ile kaleme aldığı "Türkiye’nin Derin Aklı" adlı kitabını yakında tüm okurlarının beğenisine sunacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Babalar Günü ne zaman? 2020 Babalar Günü hangi tarihte kutlanacak?
Babalar Günü ne zaman? 2020 Babalar Günü hangi tarihte...
Altınordu, Ali Yaşar'ın bonservisini istiyor
Altınordu, Ali Yaşar'ın bonservisini istiyor