Rum medyası manşet yaptı: Güney Kıbrıs’ta her haneye bir...

Rum medyası manşet yaptı: Güney Kıbrıs'ta her haneye bir silah düşüyor

Güney Kıbrıs Rum medyasının yaptığı haberde araştırmalara göre, Rumların dünyanın en çok silah kullanan ülkeler arasında 5 ila 9'uncu sırada yer aldığı belirtildi. Güney Kıbrıs'ın nüfusunun bir milyon olduğuna dikkat çekilen haberde, 'Yaklaşık 285 bin silah var.' denildi.

19 Kasım 2019 - 21:19

Rum medyası, Türklere karşı ırkçı saldırılarıyla gündeme gelen ELAM örgütünün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bayrağı yaktığı bir dönemde, kullanılan silahları gündeme getirdi. Araştırmalara göre Güney Kıbrıs, dünyanın en çok silah kullanan ülkeler arasında 5 ila 9'uncu sırada yer alıyor.

'100 KİŞİYE 36 SİLAH DÜŞÜYOR'

Rum medyasının, 'Her evde bir silah' manşetiyle verdiği habere göre, Güney Kıbrıs'ta ortalama 100 kişiye 36,4 silah düşüyor. Rumların, Irak, Suriye ve Lübnan'ın da aşarak dünya sıralamasındaki yerinin 5'incilik ve 9'unculuk arasında değiştiği bildirildi.

RUM MEDYASI MANŞET YAPTI

Politis gazetesi haberi, 'Silah tasarrufu oranında Irak'ı da geçtik. Rumlar, hiçbir denetim olmaksızın tamamen silahlı. Silahlar soygun veya cinayet gibi yasadışı faaliyetlerde kullanıldı' manşetiyle verdi. Güney Kıbrıs'ın nüfusunun bir milyon olduğuna dikkat çekilen haberde, 'Yaklaşık 285 bin silah var. Bunların yaklaşık 155 bini kayıtlı silahlardır' ifadelerine yer verildi.

'3 KİŞİDEN 1'İNİN SİLAHI VAR'

Rumların G-3, Kalaşnikof, Sa vz. 58 tipi hücum silahları kullandığına dikkat çekilen haberlerde; '25 ile 70 yaş aralığındaki, 3 kişiden 1'inin bir av tüfeği veya askerî tüfeği var' denildi.

IRKÇI EYLEMDE KKTC BAYRAĞI YAKILMIŞTI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 36'ncı yıl dönümünde Rum tarafında düzenlenen eylemlerde KKTC bayrağı yakılmıştı. Rumların bayrak yakma eylemine KKTC'den sert tepki gelirken, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Birleşmiş Milletler'i devreye sokacağını açıklad.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EĞLENCE MEKANLARI DA AÇILMAYI BEKLİYOR
EĞLENCE MEKANLARI DA AÇILMAYI BEKLİYOR
Son dakika... Darbeci generallerin 'mahrem imamına' 10 yıl hapis cezası
Son dakika... Darbeci generallerin 'mahrem imamına' 10 yıl hapis...